Gå til hovedindhold

Viega 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze

ViegaSanitetEAN: 4015211264048
Pris fra 54 krtil 85 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 31 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 49 kr 27. maj

Sammenlign priser på 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 54 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Bøjning 90° muffe/nippel 1" rødgods
54 kr
Til butik
Viega Bøjning 90° muffe/nippel 1" rødgods billede

Produktinformation

Bøjning 90° - rødgods eller siliciumbronze - Rp-gevind.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Gevindfittings
Artikel nr.: 264048
EAN: 4015211264048
Varenr.: 2902584
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 1"
55 kr
Til butik
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 1" billede

Produktinformation

Rødgods fittings anvendes til samling af rør godkendt til brugsvand. Rødgodslegeringen er særdeles korrosionsbestandig og fri for afzinkning og spændingskorrosion. Rødgods er derfor velegnet til det aggressive drikkevand, og anvendes som alternativ til me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Farve: red
Størrelse: 1 inch
EAN: 4015211264048
Varenr.: 048092308
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rødgods Vinkel Mf/Np 90Gr 1
55,63 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Vinkel 1 rødgods 90 grader muffe/nippel
55,84 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rødgods vinkel mf/np 90gr 1
57,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze
62,04 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 1"
85 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK54 kr93 krKøb
2BilligVVS DK55 kr55 krKøb
3Billigelogvvs.dk55,63 kr55,63 krKøb
4CS MEGASTORE DK55,84 kr94,84 krKøb
5MaintainIt57,5 kr57,5 krKøb
6EL-GROSSISTEN62,04 kr62,04 krKøb
7CompletVVS85 kr85 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze

PriceData har fulgt prisen på 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze i 180 dage. Laveste pris i perioden er 47 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 54 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 49 kr.

Den nuværende pris på 54 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for 1" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202654 kr5 kr (10%)
27. maj 202649 kr2 kr (4%)
25. maj 202651 kr1,75 kr (4%)
23. maj 202649,25 kr
21. maj 202649 kr1 kr (2%)
19. maj 202650 kr1 kr (2%)
18. maj 202651 kr2 kr (4%)
15. maj 202649 kr1 kr (2%)
13. maj 202650 kr1 kr (2%)
11. maj 202651 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret