Gå til hovedindhold

ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable

ZyxelHubs og switchesEAN: 4718937600960
Pris fra 28.793 krtil 32.728 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 3.935 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 24.893 kr 23. mar.

Sammenlign priser på ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 28793 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XS3800-28 Switch 28-porte 10 Gigabit
28.793 kr
Til butik
Zyxel XS3800-28 Switch 28-porte 10 Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel XS3800-28 - Switch - L2+ - Administreret - 4 x 10GBase-T + 16 x 10 Gigabit SFP+ + 8 x kombo 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XS3800-28-ZZ0101F
EAN: 4718937600960
Varenr.: 994139431
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Xs3800-28 8x10g 4g 8sfp+ Switch
31.124 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable
32.728 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK28.793 kr28.793 krKøb
2Dustin DK31.124 kr31.210,25 krKøb
3Proshop DK32.728 kr32.728 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable i 182 dage. Laveste pris i perioden er 24.893 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 31.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 25.967 kr.

Den nuværende pris på 28.793 kr er 11% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for ZyXEL XS3800-28 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202628.793 kr79 kr (0%)
24. maj 202628.714 kr79 kr (0%)
8. maj 202628.793 kr1.092 kr (4%)
7. maj 202629.885 kr989 kr (3%)
30. apr. 202630.874 kr250 kr (1%)
29. apr. 202631.124 kr1.836 kr (6%)
27. apr. 202629.288 kr621 kr (2%)
25. apr. 202628.667 kr60 kr (0%)
13. apr. 202628.607 kr110 kr (0%)
11. apr. 202628.717 kr1.517 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret