Gå til hovedindhold

Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W)

ZyXELHubs og switchesEAN: 4718937605262
Pris fra 5.057 krtil 5.749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 692 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.015 kr 9. maj

Sammenlign priser på Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5057 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XS1930-12HP Switch 12-porte 10 Gigabit PoE++
5.057 kr
Til butik
Zyxel XS1930-12HP Switch 12-porte 10 Gigabit PoE++ billede

Produktinformation

Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XS1930-12HP-ZZ0101F
EAN: 4718937605262
Varenr.: 995960978
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W)
5.105 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XS1930-12HP 10-port 10G Multi-Gigabit Lite-L3 Smart Managed Switch
5.285 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Xs1930-12hp 8g 2x10g 2sfp+ Poe 375w Switch
5.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.057 kr5.057 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.105 kr5.105 krKøb
3Proshop DK5.285 kr5.285 krKøb
4Dustin DK5.749 kr5.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W)

PriceData har fulgt prisen på Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.798 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 5.437 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.114 kr.

Den nuværende pris på 5.057 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Zyxel XS1930-12HP - Switch - smart - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 2 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (375 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20265.057 kr10 kr (0%)
17. maj 20265.067 kr52 kr (1%)
9. maj 20265.015 kr90 kr (2%)
5. maj 20265.105 kr69 kr (1%)
2. maj 20265.174 kr69 kr (1%)
30. apr. 20265.105 kr332 kr (6%)
29. apr. 20265.437 kr158 kr (3%)
28. apr. 20265.279 kr158 kr (3%)
18. apr. 20265.437 kr334 kr (7%)
16. apr. 20265.103 kr334 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret