Gå til hovedindhold

Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack

ZyxelNetværkEAN: 4718937619221
Pris fra 5.797 krtil 6.494 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 697 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.570 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5797 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel SFP10G-LR-E SFP+ transceiver modul 10 Gigabit Ethernet
5.797 kr
Til butik
Zyxel SFP10G-LR-E SFP+ transceiver modul 10 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

Zyxel SFP10G-LR-E - SFP+ transceiver modul - 10GbE - 10GBase-LR - LC enkelttilstand - op til 10 km - 1310 nm (pakke med 10)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SFP10G-LR-E-ZZBD01F
EAN: 4718937619221
Varenr.: 998836572
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack
6.494 kr
Til butik
Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack billede

Produktinformation

10G SFP+ fibermodul, LC-stik til singlemode-forbindelser 1310 nm bølgelængde understøtter stabil langdistance-transmission op til 10 km Effektiv drift ved 3,14 til 3,46 V og maks. 0,3 A Singlemode LC-design passer i standard SFP+-porte for nem udskiftning 10-pakning gør det lettere at udrulle i stor skala og have reservedele på lager...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: SFP & GBIC
Artikel nr.: SFP10G-LR-E-ZZBD01F
EAN: 4718937619221
Varenr.: 5011350503

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.797 kr5.797 krKøb
2Dustin DK6.494 kr6.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack

PriceData har fulgt prisen på Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack i 167 dage. Laveste pris i perioden er 5.108 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 6.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.759 kr.

Den nuværende pris på 5.797 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Zyxel Sfp10g-lr-e Network Transceiver Module Fiber Optic 10000 Mbit/s Sfp+ 1310 Nm 10-pack de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20265.797 kr33 kr (1%)
23. maj 20265.764 kr8 kr (0%)
22. maj 20265.772 kr91 kr (2%)
20. maj 20265.863 kr4 kr (0%)
16. maj 20265.859 kr12 kr (0%)
15. maj 20265.847 kr1 kr (0%)
14. maj 20265.848 kr15 kr (0%)
13. maj 20265.863 kr38 kr (1%)
12. maj 20265.825 kr255 kr (5%)
18. apr. 20265.570 kr268 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret