Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band

Pris fra 1.201 krtil 1.436 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 235 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.117 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1201 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel LTE3301-PLUS Trådløs router Desktop
1.201 kr
Til butik
Zyxel LTE3301-PLUS Trådløs router Desktop billede

Produktinformation

Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: LTE-3301PLUS-EU0102F
EAN: 4718937634811
Varenr.: 1002528137
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløs router Zyxel LTE3301-PLUS AC1200 - 4G/LTE, dual-band, 4 x Gigabit
-25%1.269 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Trådløs router Zyxel LTE3301-PLUS AC1200 - 4G/LTE, dual-band, 4 x Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual BandGenereltDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit EthernetIEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acEgenskaber: FirewallbeskyttelseMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttetWMM supportWPSIPSec passthroughMultiple SSID supportnulstillingsknapIPv4 supporttil/fra kontakterdobbelt-stream (2x2)ICMPfailover-beskyttelseIPSec supportbrotilstanEnhedstype: Trådløs router - 4-port switch (integreret)Forbindelsesteknologi: Trådløs, kabletFrekvensbånd: 2,4 GHz/5 GHzKapacitet: MAC-adresseindtastninger: 32 | Trådløse klienter: 32Krypterings algoritme: WPA2Netværks/overføselsprotokol: PPTPL2TPIPSecDHCPDNSDDNSOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acWEEEERPDirective 94/62/ECRoHS 2011/65/EC3GPP Release 10Pakningstype: DesktopProtokol til fjernadministration: HTTP, TR-069Statusindikatorer: StrømstatusLTEWi-Fi-vurdering: AC1200KommunikationerMaks. overførselshastighed: 300 MbpsMobilprotokol: GSMUM...

Produktspecifikationer

Kategori: Alarmer og Overvågning
Vægt: 0.98g
EAN: 4718937634811
Varenr.: 1808823
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløs router Zyxel LTE3301-PLUS AC1200 - 4G/LTE, dual-band, 4 x Gigabit
-25%1.289 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Trådløs router Zyxel LTE3301-PLUS AC1200 - 4G/LTE, dual-band, 4 x Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual BandGenereltDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit EthernetIEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acEgenskaber: FirewallbeskyttelseMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttetWMM supportWPSIPSec passthroughMultiple SSID supportnulstillingsknapIPv4 supporttil/fra kontakterdobbelt-stream (2x2)ICMPfailover-beskyttelseIPSec supportbrotilstanEnhedstype: Trådløs router - 4-port switch (integreret)Forbindelsesteknologi: Trådløs, kabletFrekvensbånd: 2,4 GHz/5 GHzKapacitet: MAC-adresseindtastninger: 32 | Trådløse klienter: 32Krypterings algoritme: WPA2Netværks/overføselsprotokol: PPTPL2TPIPSecDHCPDNSDDNSOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acWEEEERPDirective 94/62/ECRoHS 2011/65/EC3GPP Release 10Pakningstype: DesktopProtokol til fjernadministration: HTTP, TR-069Statusindikatorer: StrømstatusLTEWi-Fi-vurdering: AC1200KommunikationerMaks. overførselshastighed: 300 MbpsMobilprotokol: GSMUMTSWCDMAHSUPAHSPA+LTEType: Trådløs mobilmodemEkspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 (total) / 1 (fri) x Mini-SIMInterface: LAN: 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | WAN / LAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | USB 2.0: 1 x 4 pin USB Type A | Antenne: 2 x SMAAntenneAntenne: Ekstern udskiftelig og indvendigEffektNødvendig spænding: AC 110-240 VStrømenhed: Ekstern strømforsyningStrømforbrug ved drift: 18 WattDiverseLokalisering: EuropaMedfølgende ledninger: 1 x netværkskabelMål og vægtBredde: 21 cmDybde: 11.5 cmHøjde: 3.3 cmVægt: 500 gMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 29.3 cmDybde ved forsendelse: 23.4 cmHøjde ved forsendelse: 5.7 cmVægt ved forsendelse: 1.05 kgProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 årMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 10 - 90 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 40 °CMin. driftstemperatur: 0 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Alarmer og Overvågning
Vægt: 0.98g
EAN: 4718937634811
Varenr.: 1808823
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel LTE3301-PLUS Trådløs router Desktop
1.349 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band
1.374 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL LTE3301-PLUS 4G LTE-A Indoor Router - Wireless router Wi-Fi 5
1.387 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Lte3301-plus 4g-router
-0%1.436 kr
Før 1.436,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.201 kr1.201 krKøb
2Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
3Vivas DK1.289 kr1.358 krKøb
4Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.374 kr1.374 krKøb
6Proshop DK1.387 kr1.387 krKøb
7Dustin DK1.436 kr1.522,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band

PriceData har fulgt prisen på Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.083 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.527 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.383 kr.

Den nuværende pris på 1.201 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Zyxel LTE3301-PLUS - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 20261.201 kr11 kr (1%)
4. maj 20261.190 kr73 kr (7%)
30. apr. 20261.117 kr73 kr (6%)
18. apr. 20261.190 kr214 kr (15%)
10. apr. 20261.404 kr14 kr (1%)
27. mar. 20261.390 kr44 kr (3%)
26. mar. 20261.434 kr10 kr (1%)
25. mar. 20261.424 kr2 kr (0%)
24. mar. 20261.422 kr2 kr (0%)
22. mar. 20261.424 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret