Gå til hovedindhold

Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml

Yves Saint LaurentParfume og eau de cologneMaskulin eleganceModerne business og sociale begivenhederEAN: 3614272050358

YSL Y Eau de Parfum kombinerer friskhed med maskulin dybde. En sofistikeret duft med bergamot, salvie og tonkabønne - perfekt til den moderne mand. Læs mere

Pris fra 696 krtil 1.089 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 393 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 681 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 696 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent Y EDP 100ml
696 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum 100 ml
729 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent Y Eau De Parfum 100 ml
-30%735 kr
Før 1.050 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Yves Saint Laurent Y Men EdP (100ml)
-32%739 kr
Før 1.088 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent Y For Men - 100 ml
756 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum - 100 ml
791 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Yves Saint Laurent Y For Men EDP 100 ml
-25%821,25 kr
Før 1.095 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent - Y for Men - 100 ml - Edp
-18%895 kr
Før 1.095 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Yves Saint Laurent - Y Edp 100 Ml
959,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml
965 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent Y Eau De Parfum 100 ml
1.089 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK696 kr735 krKøb
2Lyko DK729 kr729 krKøb
3Cocopanda DK735 kr735 krKøb
4Bangerhead DK739 kr739 krKøb
5Proshop DK756 kr795 krKøb
6NordicFeel DK791 kr791 krKøb
7NiceHair.dk821,25 kr821,25 krKøb
8BilligParfume.dk895 kr895 krKøb
9Gucca.dk959,95 kr959,95 krKøb
10Teknikproffset DK965 kr1.014 krKøb
11EauDeParfum.dk1.089 kr1.089 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum 100ml

Yves Saint Laurent

YSL Y Eau de Parfum kombinerer friskhed med maskulin dybde. En sofistikeret duft med bergamot, salvie og tonkabønne - perfekt til den moderne mand.

• YSL Y parfume
• Yves Saint Laurent herreduft
• Y Eau de Parfum
• maskulin parfume
• sofistikeret duft
• moderne herreduft
• YSL masculin
• bergamot duft
• Moderne business og sociale begivenheder
• Maskulin elegance

Beskrivelse

YSL Y Eau de Parfum repræsenterer den moderne mand der har opnået sine drømme og altid stræber fremad. Denne maskuline duft kombinerer friske topnoter af bergamot og ingefær med en frugtig æbleakkord. Hjertenoterne indeholder salvie, enebær og mentolfrisk geranium, mens bundnoterne giver styrke med ravtræ, virak og tonkabønne. Skabt af parfumeskaber Dominique Ropion som en intens hvid og mørk bregneduft. Med sin dybe, friske og maskuline karakter er den perfekt til manden der ikke skyr udfordringer og aldrig stopper med at udvikle sig. Den luksuriøse blå flaske repræsenterer modernitet og frihed.

Specifikationer

topnoter:Bergamot, ingefær, æbleakkord
bundnoter:Ravtræ, virak, tonkabønne
holdbarhed:6-8 timer på huden
størrelse:100ml Eau de Parfum
duftfamilie:Hvid og mørk bregneduft
hjertenoter:Salvie, enebær, geranium-essens og absolute
koncentration:Eau de Parfum (12-20%)
parfumeskaber:Dominique Ropion

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder YSL Y Eau de Parfum på huden?

YSL Y EDP holder typisk 6-8 timer på huden med god projektion i de første 4 timer. Som Eau de Parfum har den højere koncentration end EDT, hvilket giver længere holdbarhed.

Hvilke duftnoter indeholder YSL Y Eau de Parfum?

Topnoter: Bergamot, ingefær og æbleakkord. Hjertenoter: Salvie, enebær og geranium. Bundnoter: Ravtræ, virak og tonkabønne. Det er en hvid og mørk bregneduft.

Er YSL Y egnet til både dag og aften?

Ja, YSL Y EDP er meget alsidig og fungerer godt både til professionelle situationer om dagen og sociale begivenheder om aftenen. Den maskuline og sofistikerede karakter gør den passende hele døgnet.

Hvordan adskiller YSL Y EDP sig fra den klassiske Y EDT?

EDP versionen har højere parfumekoncentration (12-20% vs 5-15%) og dermed længere holdbarhed. Den har også mere intense og dybere noter, især i bundnoterne med ravtræ og tonkabønne.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml i 180 dage. Laveste pris i perioden er 639 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 752 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 707 kr.

Den nuværende pris på 696 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Yves Saint Laurent YSL Y For Men Edp Spray 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026696 kr28,23 kr (4%)
21. maj 2026724,23 kr6,23 kr (1%)
20. maj 2026718 kr14 kr (2%)
19. maj 2026704 kr11,67 kr (2%)
18. maj 2026715,67 kr11,67 kr (2%)
16. maj 2026704 kr12 kr (2%)
15. maj 2026716 kr20 kr (3%)
14. maj 2026696 kr20 kr (3%)
13. maj 2026716 kr
12. maj 2026715,67 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret