Gå til hovedindhold

Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml

Yves Saint LaurentParfume og eau de cologneIntens rød flakonForførende aftensduftEAN: 3614274076578

Yves Saint Laurent Black Opium Over Red EDP med kirsebær, kaffe og vanilje. Intens og forførende dameparfume i elegant rød flakon til kvinder. Læs mere

Pris fra 69 krtil 846 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 777 kr (92% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 69 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Perfumeza.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Black Opium Over Red Eau de Parfum
69 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent Black Opium Over Red EDP - 50ml
666 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent Black Opium Eau De Parfum Over Red 50 ml
-30%724 kr
Før 1.035 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Yves Saint Laurent Black Opium Over Red EDP 50 ml
725 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Yves Saint Laurent sort Opium Over Red EDP 50 ml
-26%779,15 kr
Før 1.050 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum 50 ml
784 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Yves Saint Laurent - Black Opium Over Red - 50 ml - Edp
-26%795 kr
Før 1.075 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Yves Saint Laurent Black Opium EdP Over Red (50 ml)
-29%830 kr
Før 1.170 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml
846 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Perfumeza.dk69 kr69 krKøb
2Proshop DK666 kr705 krKøb
3Cocopanda DK724 kr724 krKøb
4Beautycos DK725 kr725 krKøb
5NiceHair.dk779,15 kr779,15 krKøb
6Lyko DK784 kr784 krKøb
7BilligParfume.dk795 kr795 krKøb
8Bangerhead DK830 kr830 krKøb
9NordicFeel DK846 kr846 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Yves Saint Laurent Black Opium Over Red EDP

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent Black Opium Over Red EDP med kirsebær, kaffe og vanilje. Intens og forførende dameparfume i elegant rød flakon til kvinder.

• ysl parfume
• black opium
• dameparfume
• eau de parfum
• kvindeparfume
• ysl duft
• rød parfume
• Forførende aftensduft
• Intens rød flakon

Beskrivelse

Yves Saint Laurent Black Opium Over Red EDP er en forførende dameparfume, der inviterer til eksperimenterende nydelse og eufori. Denne intense Eau de Parfum kombinerer frugtige topnoter af kirsebær og grøn mandarin med elegante hjertenoter af jasmin, appelsinblomst og sort te. Bundnoterne af kaffe, madagaskarvanilje og indonesisk patchouli skaber en varm og sensuel base. Den elegante røde flakon symboliserer lidenskab og kreativitet fra det ikoniske modehus. Perfekt til kvinder, der ønsker en dristig og sofistikeret duftoplevelse til både hverdag og aften.

Specifikationer

type:Eau de Parfum
topnoter:Kirsebær, grøn mandarin, solbær
varighed:Lang holdbarhed
bundnoter:Kaffe, madagaskarvanilje, indonesisk patchouli
parfumør:Honorine Blanc, Oliver Cresp, Nathalie Lorson, Marie Salamagne
anvendelse:Påfør på pulspunkter
målgruppe:Kvinder
størrelse:50 ml
duftfamilie:Fruity & Sweet, Woody, Feminin
hjertenoter:Jasmin, appelsinblomst, sort te
koncentration:Eau de Parfum (EDP)
lanceringsår:2024

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder parfumen på huden?

Som Eau de Parfum har Black Opium Over Red lang holdbarhed og kan holde 6-8 timer på huden ved normal brug.

Hvad er forskellen på Over Red og originale Black Opium?

Over Red har tilføjet kirsebærnoter i topnoterne og kommer i en elegant rød flakon, mens den bevarer Black Opiums ikoniske kaffe- og vaniljebasis.

Er denne parfume velegnet til daglig brug?

Ja, men den er ret intens, så brug sparsomt til daglig brug. Den er perfekt til aften og specielle lejligheder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml i 179 dage. Laveste pris i perioden er 69 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 725 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 624 kr.

Den nuværende pris på 69 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 90% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Yves Saint Laurent Black Opium Over Red Eau de Parfum - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202669 kr597 kr (90%)
28. maj 2026666 kr70 kr (12%)
24. apr. 2026596 kr120 kr (17%)
16. apr. 2026716 kr4 kr (1%)
15. apr. 2026712 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026716 kr120 kr (20%)
9. apr. 2026596 kr2 kr (0%)
8. apr. 2026598 kr2 kr (0%)
22. mar. 2026596 kr4 kr (1%)
18. mar. 2026600 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret