Gå til hovedindhold

SEGA Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure

SEGASpilEAN: 5055277057276
Pris fra 288 krtil 362 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 74 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 288 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure
-23%288 kr
Før 372 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure billede

Produktinformation

Yakuza Kiwami 3 bringer Kazuma Kiryu og Yoshitaka Mine tilbage i rampelyset-to mænd, hvis skæbner flettes sammen i en kamp for loyalitet, magt og overlevelse. Yakuza Kiwami 3 Oprindeligt udgivet i 2009 til PlayStation 3, er spillet nu blevet genopbygget med moderne grafik og teknologi. Denne nye udgave bringer Okinawa til live som aldrig før, med intense kampe, udvidede mellemsekvenser og et bredt udvalg af minispil fyldt med genspilningsværdi. Historien følger Kazuma Kiryu, som har trukket sig tilbage fra Tojo Clan for at leve et stille liv i Okinawa med Haruka og de børn, han tager sig af på børnehjemmet Morning Glory. Men freden varer ikke ved. Et regeringsstøttet resortprojekt, en arvestrid i klanen og en politisk sammensværgelse trækker ham snart tilbage i kaosset. Når alt støder sammen, må Dragon of Dojima endnu en gang rejse sig for at beskytte de mennesker, han elsker. Mørke bånd Parallelt med Kiryus rejse udfolder historien om Yoshitaka Mine sig. I 2007 mister han alt, da hans forretningspartnere forråder ham og fratager ham hans virksomhed. Fortabt og uden mål vandrer han rundt i Kamurochos gader-indtil han bliver vidne til en brutal yakuzakonflikt. Der finder han det, han altid har længtes efter: et loyalitetsbånd stærkere end penge. Dette møde fører ham til Daigo Dojima og til sidst ind i Tojo Clan, hvor han avancerer trin for trin. Mørke bånd fortæller historien om Mines forvandling-fra succesfuld iværksætter til en mand, der ofrer alt i jagten på mening i en verden af blod og broderskab.

Produktspecifikationer

Mærke: SEGA
Kategori: Spil
Artikel nr.: 5055277057276
EAN: 5055277057276
Varenr.: 3408755
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties (Switch 2)
297 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Yakuza Kiwami 3 And Dark Ties - Nintendo Switch 2
339,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sega Yakuza Kiwami 3 and Dark Ties
362 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK288 kr327 krKøb
2CS MEGASTORE DK297 kr336 krKøb
3Gucca.dk339,95 kr339,95 krKøb
4Teknikproffset DK362 kr411 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure

PriceData har fulgt prisen på Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure i 133 dage. Laveste pris i perioden er 288 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 373 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 316 kr.

Den nuværende pris på 288 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties - Nintendo Switch 2 - Action/Adventure de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026288 kr1 kr (0%)
23. maj 2026289 kr1 kr (0%)
22. maj 2026290 kr1 kr (0%)
21. maj 2026291 kr1 kr (0%)
20. maj 2026292 kr1 kr (0%)
19. maj 2026293 kr1 kr (0%)
18. maj 2026294 kr1 kr (0%)
17. maj 2026295 kr1 kr (0%)
16. maj 2026296 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026297 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret