Gå til hovedindhold

Adata XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C

AdataEAN: 4711085944795
Pris fra 1.187 krtil 1.459 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 988 kr 23. maj

Sammenlign priser på XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1187 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
XPG Invader X Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort
1.187 kr
Til butik
XPG Invader X Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort billede

Produktinformation

XPG Invader X - Mid tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: INVADERXMT-BKCWW
EAN: 4711085944795
Varenr.: 1001761925
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet ADATA XPG Invader X Mid-Tower - sort
1.439 kr
Til butik
PC kabinet ADATA XPG Invader X Mid-Tower - sort billede

Produktinformation

Fordele ved PC kabinet til gaming og byg-selvADATA XPG Invader X er et elegant mid-tower PC kabinet i sort med hærdet glas, der fremhæver dit setup. Det er ideelt til gaming og kraftige arbejdsstationer med plads til lange grafikkort på op til 40 cm og CPU‑kølere op til 17,5 cm. Det rummelige indre understøtter ATX, micro ATX og Mini‑ITX bundkort, så du kan bygge præcis den pc, du ønsker.Fleksibel køling og moderne tilslutningerKabinettet giver mange muligheder for luft- og vandkøling: op til tre 120 mm sideblæsere (eller 360 mm radiator), 360 mm radiator i toppen samt bagtil 120/140 mm blæsere. Der er desuden plads til to bundblæsere på 120/140 mm. Frontpanelet tilbyder USB‑C (USB 3.2 Gen 2), to USB‑A (USB 3.2 Gen 2) samt lyd ind/ud, så du let kan tilslutte udstyr. Strømforsyningen placeres i bunden for et ryddeligt byggeflow.Design og praktiske detaljerDen venstre side er i hærdet glas, så komponenterne præsenteres flot, mens stålkonstruktionen i SPCC sikrer stabilitet. Der er tre 3,5" drevbåse og understøttelse af både 3,5" og 2,5" diske, så du kan kombinere hurtige SSD’er og store HDD’er. On/Off- og reset-knap gør betjeningen enkel.Formfaktor: Midi TowerUnderstøttede bundkort: ATX, micro ATX, Mini‑ITXMaks. grafikkortlængde: 40 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 17,5 cmMaks. PSU‑længde: 24 cm (placering: bund)Drevbåse: 3 × 3,5" (understøtter 3,5" og 2,5")I/O: 2 × USB‑A 3.2 Gen 2, 1 × USB‑C 3.2 Gen 2, lyd ind/udKøling: side op til 3 × 120 mm eller 360 mm radiator; top op til 3 × 120/140 mm eller 360 mm radiator; bag op til 2 × 120/140 mm; bund op til 2 × 120/140 mmMateriale: SPCC stål og hærdet glasMål (H × B × D): 44,8 × 24,5 × 47,5 cmVægt: 8,95 kgStrømforsyning: ikke inkluderet...

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 13.41g
EAN: 4711085944795
Varenr.: 1926565
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet ADATA XPG Invader X Mid-Tower - sort
1.459 kr
Til butik
PC kabinet ADATA XPG Invader X Mid-Tower - sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 13.41g
EAN: 4711085944795
Varenr.: 1926565

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.187 kr1.187 krKøb
2Boligcenter DK1.439 kr1.439 krKøb
3Vivas DK1.459 kr1.628 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C

PriceData har fulgt prisen på XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C i 158 dage. Laveste pris i perioden er 988 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.202 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.168 kr.

Den nuværende pris på 1.187 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 91 prisændringer for XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 91 prisændringer for XPG Invader X ATX Midi Tower schwarz 4x120mm ARGB Glas USB C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.187 kr199 kr (20%)
23. maj 2026988 kr1 kr (0%)
22. maj 2026989 kr209 kr (17%)
20. maj 20261.198 kr7 kr (1%)
18. maj 20261.191 kr9 kr (1%)
17. maj 20261.200 kr9 kr (1%)
14. maj 20261.191 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.200 kr9 kr (1%)
12. maj 20261.191 kr9 kr (1%)
11. maj 20261.200 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret