Gå til hovedindhold

Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White

XiaomiVand- og støvsugere2-i-1 våd/tør rengøringHjemmerengøringEAN: 6941812791929

Xiaomi Truclean W20 kombinerer 15 kPa sugekraft med moppefunktion for effektiv våd- og tørrengøring. 30 min batteritid, selvrensende og 780ml vandtank. Læs mere

Pris fra 1.288 krtil 1.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 711 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 147 kr 10. maj

Sammenlign priser på Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1288 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White
1.288 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Truclean W20 Wet Dry Støvsuger Hvid
1.339 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Stangstøvsuger Truclean W20 wet-dry
1.357 kr
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Xiaomi Vacuum Cleaner Truclean W20 Wet-dry
1.585 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ledningsfri støvsuger Xiaomi Truclean W20 EU, 200 W, 21,6 V - hvid/sort
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ledningsfri støvsuger Xiaomi Truclean W20 EU, 200 W, 21,6 V - hvid/sort
1.819 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Truclean W20 Wet Dry Støvsuger Hvid
1.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.288 kr1.357 krKøb
2CompuMail DK1.339 kr1.339 krKøb
3Proshop DK1.357 kr1.357 krKøb
4Salgsbutikken.dk1.585 kr1.585 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.988 krKøb
7Ultrashop1.999 kr1.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Xiaomi Truclean W20 Wet-Dry Støvsuger

Xiaomi

Xiaomi Truclean W20 kombinerer 15 kPa sugekraft med moppefunktion for effektiv våd- og tørrengøring. 30 min batteritid, selvrensende og 780ml vandtank.

• Hjemmerengøring
• 2-i-1 våd/tør rengøring

Beskrivelse

Xiaomi Truclean W20 er en innovativ 2-i-1 støvsuger som kombinerer kraftfuld sugning med effektiv moppefunktion. Med 15 kPa sugekraft fjerner den nemt snavs, støv og hår på alle overflader. Den integrerede moppefunktion kører på 500 omdrejninger per minut og sikrer grundig gulvrengøring. Batterilevetiden på op til 30 minutter giver rig tid til at rengøre store hjem, mens den selvrensende funktion minimerer vedligeholdelsen. Med sin smarte design når den vanskelige hjørner og kanter, hvilket sikrer at intet område efterlades uberørt. Den rummelige 780ml renvandstank og 550ml snavsetank reducerer behovet for hyppig tømning.

Specifikationer

Vægt:4,2kg
Sugekraft:15 kPa
Batteritid:30 minutter
Snavsetank:550ml
Motoreffekt:200W
Renvandstank:780ml
Opladningstid:4,5-5 timer
Moppehastighed:500 rpm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe kan Xiaomi Truclean W20 køre på én opladning?

Truclean W20 kan køre op til 30 minutter på én fuld opladning, afhængigt af rengøringstilstand.

Kan støvsugeren både suge og moppe samtidigt?

Ja, Truclean W20 er en 2-i-1 enhed der kan suge og moppe samtidigt med sin integrerede moppefunktion på 500 rpm.

Hvor stor er vandtanken og hvor ofte skal den tømmes?

Renvandstanken rummer 780ml og snavsetanken 550ml, hvilket giver lang rengøringstid før tømning er nødvendig.

Er støvsugeren selvrensende?

Ja, Truclean W20 har selvrensende funktion og kommer med en selvrensende ladebase der gør vedligeholdelsen minimal.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White i 181 dage. Laveste pris i perioden er 147 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 1.548 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.372 kr.

Den nuværende pris på 1.288 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Xiaomi Truclean W20 Vacuum Cleaner - Cordless - 200 W - 21.6 V - Black/White de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.288 kr51 kr (4%)
19. maj 20261.339 kr51 kr (4%)
18. maj 20261.288 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.287 kr728 kr (130%)
11. maj 2026559 kr412 kr (280%)
10. maj 2026147 kr1.140 kr (89%)
7. maj 20261.287 kr40 kr (3%)
6. maj 20261.327 kr3 kr (0%)
3. maj 20261.324 kr11 kr (1%)
2. maj 20261.313 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret