Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv

XiaomiEAN: 6932554467326
Pris fra 2.482 krtil 3.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 837 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.109 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2482 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12.1" 256GB 8GB
2.482 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12.1" 256GB 8GB billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi Pad 2 Pro - Tablet - Xiaomi HyperOS 2 - 256 GB UFS card - 12.1" (2560 x 1600) - microSD indgang - sølv

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: 71044
EAN: 6932554467326
Varenr.: 1003660123
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 256GB/8GB - Silver
2.999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv
3.299 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv billede

Produktinformation

Oplev underholdning og produktivitet på stor 12,1" skærmXiaomi Redmi Pad Pro leverer flydende oplevelser på en 30,7 cm (12,1") 2,5K-skærm med op til 120 Hz opdateringshastighed. Med fire højttalere og Dolby Atmos får film, serier og spil fyldig lyd. Den slanke slate-form i sølv gør den let at tage med, mens Android 15 med HyperOS 2 giver en moderne, hurtig og intuitiv tablet-oplevelse.Klar til studie, arbejde og skitserSnapdragon-processor med otte kerner og 8 GB LPDDR4x-RAM giver god respons i apps og multitasking. 256 GB lager kan udvides med et microSD-kort op til 2 TB, så du har plads til noter, billeder og filer. Wi‑Fi 6 og Bluetooth 5,4 sørger for hurtig trådløs forbindelse, og USB‑C med USB Power Delivery understøtter hurtig opladning. Front- og bagkamera på 8 MP er praktiske til videomøder og scanning af dokumenter. Tabletten understøtter stylus-pen og leveres med pen i pakken.Designet til daglig brugLet og tynd med 7,5 mm profil og vægt på 610 g. Sensorer som accelerometer, gyroskop, elektronisk kompas, hall- og lyssensor tilpasser oplevelsen. Et stort 12.000 mAh batteri holder længe, og pålideligheden understreges af IP53-klassificering.Skærm: 30,7 cm (12,1"), 2,5K, 2.560 × 1.600, 120 Hz, 16:10, 249 ppi, 500 cd/m²Processor: Qualcomm Snapdragon, 8 kerner, boost op til 2,7 GHzHukommelse: 8 GB LPDDR4xLager: 256 GB, microSD op til 2 TBTrådløst: Wi‑Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5,4Højttalere: 4 med Dolby AtmosKamera: 8 MP bag (f/2) med blitz, 8 MP front (f/2,28)Batteri: 12.000 mAh, hurtigopladning understøttetOpladning/porte: USB‑C (USB PD), 1× USB 2.0 Type‑CMål og vægt: H × B × D: 27,98 × 18,17 × 0,75 cm; 610 gStyresystem: Android 15 med HyperOS 2Farve: Sølv; Formfaktor: Slate; Enhedstype: TabletMedfølger: Stylus-penAndre funktioner: Gyroskop, accelerometer, e...

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Tablets
Vægt: 0.96g
EAN: 6932554467326
Varenr.: 2093685
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv
3.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.482 kr2.482 krKøb
2Proshop DK2.999 kr2.999 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Vivas DK3.319 kr3.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv i 142 dage. Laveste pris i perioden er 2.109 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 2.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.296 kr.

Den nuværende pris på 2.482 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Xiaomi Redmi Pad Pro 12,1" 8/256 GB Wi‑Fi 6 - Sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.482 kr173 kr (7%)
31. maj 20262.309 kr2 kr (0%)
30. maj 20262.307 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.308 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.302 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.298 kr50 kr (2%)
17. maj 20262.248 kr1 kr (0%)
29. apr. 20262.247 kr2 kr (0%)
24. apr. 20262.245 kr40 kr (2%)
2. apr. 20262.285 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret