Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv

XiaomiEqualizereEAN: 6932554467364
Pris fra 2.037 krtil 3.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 982 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.618 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2037 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12.1" 128GB 6GB
2.037 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12.1" 128GB 6GB billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi Pad 2 Pro - Tablet - Xiaomi HyperOS 2 - 128 GB UFS card - 12.1" (2560 x 1600) - microSD indgang - sølv

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: 71048
EAN: 6932554467364
Varenr.: 1003660124
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 128GB/6GB - Silver
2.499 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv
2.999 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv billede

Produktinformation

Redmi Pad 2 Pro - stor skærm til underholdning og hverdagOplev en stor 12,1" skærm med 2,5K‑opløsning og op til 120 Hz opdateringshastighed, der gør streaming, browsing og spil mere flydende. Den lette tablet i sølv har 4 højttalere med Dolby Atmos for fyldig lyd og leveres med stylus‑pen til nemme noter og skitser. Med 6 GB RAM og 128 GB lagerplads er der god plads til apps, billeder og dokumenter - og du kan udvide via microSD op til 2 TB.Perfekt til arbejde, studie og fritidQualcomm Snapdragon‑processoren (8 kerner, op til 2,7 GHz) giver responsiv ydelse i hverdagen. HyperOS 2 på Android gør multitasking enkel, mens Wi‑Fi 6 og Bluetooth 5,4 sikrer hurtig, stabil trådløs forbindelse til netværk og tilbehør. Et stort 12.000 mAh batteri med hurtigopladning holder dig i gang længere. Front- og bagkamera på 8 MP gør videosamtaler og scanninger ligetil.Skærm: 12,1" 2,5K, 2.560 × 1.600, 16:10, 120 Hz, 500 cd/m², 1,07 mia. farver, 249 ppiProcessor: Qualcomm Snapdragon, 8 kerner, op til 2,7 GHzHukommelse: 6 GB LPDDR4xLagring: 128 GB, microSD-kort op til 2 TBLyd: 4 højttalere, Dolby AtmosTrådløst: Wi‑Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5,4Kamera: 8 MP bag, f/2; 8 MP front, f/2,28; blitz bagpåBatteri: 12.000 mAh, hurtigopladning, USB‑C, USB PD 10–35 WMål og vægt: H × B × D: 27,98 × 18,17 × 0,75 cm; 610 gAndre sensorer: Gyroskop, accelerometer, elektronisk kompas, Hall‑sensor, lysmålerIP‑kode: IP53Styresystem: Android med HyperOS 2Porte: 1 × USB 2.0 Type‑CMedfølger: Stylus‑pen...

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Tablets
Vægt: 0.39g
EAN: 6932554467364
Varenr.: 2093680
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv
3.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.037 kr2.037 krKøb
2Proshop DK2.499 kr2.499 krKøb
3Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
4Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv i 153 dage. Laveste pris i perioden er 1.618 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 2.131 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.888 kr.

Den nuværende pris på 2.037 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 19% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 12,1" 6/128 GB Wi‑Fi 6 - Sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.037 kr214 kr (12%)
1. jun. 20261.823 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.822 kr150 kr (9%)
12. maj 20261.672 kr40 kr (2%)
6. maj 20261.712 kr38 kr (2%)
22. apr. 20261.750 kr70 kr (4%)
20. apr. 20261.820 kr2 kr (0%)
17. apr. 20261.822 kr203 kr (13%)
13. apr. 20261.619 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.618 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret