Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone

XiaomiMobiltelefonerEAN: 6932554490133
Pris fra 2.728 krtil 4.019 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.291 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.727 kr 30. maj

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2728 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G (256GB/Black)
2.728 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G (256GB/Black) billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G (256GB/Black)Uden abonnement.SIM-fri smartphone — virker med Telmore, YouSee, CBB, Oister og alle andre danske operatører. E-mærket, Pricerunner Købsgaranti, fri fragt og dag-til-dag levering.

Produktspecifikationer

Kategori: Xiaomi
EAN: 6932554490133
Varenr.: Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus 5G (256GB/Black)
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6.83" 256GB Sort
2.728 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6.83" 256GB Sort billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED display - 6.83" - 2772 x 1280 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: MZB0MI4EU
EAN: 6932554490133
Varenr.: 1003851199
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 256GB/8GB - Black
-25%2.999 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 256GB/8GB - Black billede

Produktinformation

6.83" 1.5K (2772x1280) 120Hz 3200nits CrystalRes AMOLED Display with Gorilla Glass Victus 2, 5G, Dual SIM (nanoSIM + eSIM), Snapdragon 7s Gen 4, 8 GB LPDDR4X RAM, 256 GB UFS2.2 Flash, Dual Camera System: 200MPixel f/1.7 Main with OIS + 8MPixel f/2.2 UltraWide (Back), 32MPixel f/2.2 (Front), Stereo Speakers with Dolby Atmos, HyperOS, Wi-Fi 6E, BT 5.4, NFC, In-screen fingerprint sensor, Xiaomi HyperAI, IP68, 6500 mAh Battery, 100W HyperCharge Wired Charging, 208 gram...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobil
Artikel nr.: MZB0MI4EU
EAN: 6932554490133
Varenr.: 3436283
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6.83 256GB Sort
3.219 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone
-2%3.999 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G 256GB (sort)
3.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone
-2%4.019 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk2.728 kr2.728 krKøb
2CompuMail DK2.728 kr2.728 krKøb
3Proshop DK2.999 kr2.999 krKøb
4Ultrashop3.219 kr3.219 krKøb
5Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
6Komplett DK3.999 kr3.999 krKøb
7Vivas DK4.019 kr4.088 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone i 165 dage. Laveste pris i perioden er 2.727 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.497 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.007 kr.

Den nuværende pris på 2.728 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 6,83" 8/256 GB 5G - Sort smartphone de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.728 kr1 kr (0%)
30. maj 20262.727 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.728 kr26 kr (1%)
22. maj 20262.754 kr1 kr (0%)
10. maj 20262.753 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.754 kr37 kr (1%)
6. maj 20262.791 kr14 kr (1%)
1. maj 20262.777 kr14 kr (1%)
29. apr. 20262.791 kr14 kr (1%)
25. apr. 20262.777 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret