Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå

XiaomiMobiltelefonerEAN: 6932554480516
Pris fra 1.848 krtil 2.799 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 951 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.799 kr 7. maj

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1848 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 6.77" 256 GB Blå
1.848 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 6.77" 256 GB Blå billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77" - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: MZB0MGXEU
EAN: 6932554480516
Varenr.: 1003864544
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå
2.001 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 6,77" 8/256 GB - Glacier Blue smartphone
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 6,77" 8/256 GB - Glacier Blue smartphone billede

Produktinformation

Elegant smartphone med stærkt kamera og stor batteritidXiaomi Redmi Note 15 Pro i farven Glacier Blue kombinerer stilrent design med solide specifikationer til hverdagen. Den store 6,77" AMOLED-skærm med 12-bit farvedybde gør film, spil og sociale medier levende, mens Dolby Atmos leverer fyldig lyd. Et 200 MP hovedkamera med OIS og 4x optisk zoom giver skarpe fotos og stabile videoer, suppleret af 32 MP frontkamera til selfies og videoopkald.Bygget til daglig brugTelefonen er slank og let med en tykkelse på 7,96 mm og vægt på 195 g. Skærmen er beskyttet af Corning Gorilla Glass Victus 2. Face unlock giver hurtig adgang, og HyperOS 2 sikrer en smidig brugerflade. Det store 6.500 mAh Si-C batteri holder længe mellem opladninger.For dig der vil have værdi og pålidelighedMed 8 GB LPDDR4X RAM og 256 GB lagerplads har du godt med plads til apps, billeder og video. Wi‑Fi 5 giver stabil trådløs forbindelse. IP65-klassen giver støv- og vandafvisning i hverdagen.Skærm: 17,2 cm (6,77") AMOLED, 2392 × 1080, 12-bitProcessor: Mediatek, ARM Cortex‑A76 + Cortex‑A55, op til 2,2 GHzRAM og lager: 8 GB LPDDR4X / 256 GBKamera bag: Triple, hovedkamera 200 MP, OIS, f/1,7; 8 MP sekundær, f/2,2; 4× optisk zoomFrontkamera: 32 MP, f/2,2Video: 720p/1080p, op til 60 fpsBatteri: 6.500 mAh, Silicon‑Carbon (Si‑C)Netværk: Wi‑Fi 5 (802.11ac)Lyd: Dolby AtmosSikkerhed: AnsigtsgenkendelseBrugerflade: HyperOS 2Beskyttelse: Gorilla Glass Victus 2, IP65Mål: H 16,4 cm × B 7,63 cm × D 0,796 cmVægt: 195 gFarve: Glacier Blue...

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.45g
EAN: 6932554480516
Varenr.: 2050153
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 6,77" 8/256 GB - Glacier Blue smartphone
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 6.77 256 GB Blå
2.269 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 4G 256GB/8GB - Glacier Blue
2.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.848 kr1.848 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.001 kr2.001 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
5Ultrashop2.269 kr2.269 krKøb
6Proshop DK2.799 kr2.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå i 164 dage. Laveste pris i perioden er 1.799 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 2.622 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.129 kr.

Den nuværende pris på 1.848 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Xiaomi Redmi Note 15 Pro - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - OLED display - 6.77 - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 200 MP, 8 MP - front camera 32 MP - glacier blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.848 kr49 kr (3%)
29. maj 20261.897 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.898 kr279 kr (13%)
22. maj 20262.177 kr377 kr (21%)
20. maj 20261.800 kr139 kr (7%)
14. maj 20261.939 kr140 kr (8%)
7. maj 20261.799 kr36 kr (2%)
29. apr. 20261.835 kr39 kr (2%)
23. apr. 20261.874 kr200 kr (10%)
22. apr. 20262.074 kr135 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret