Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone

XiaomiMobiltelefonerEAN: 6932554476281
Pris fra 1.263 krtil 1.699 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 436 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.203 kr 30. maj

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1263 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi Note 15 6.77" 128GB Sort
1.263 kr
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 6.77" 128GB Sort billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi Note 15 - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 6 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - OLED display - 6.77" - 2392 x 1080 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 108 MP, 2 MP - front camera 20 MP - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: MZB0M8GEU
EAN: 6932554476281
Varenr.: 1003860820
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone
-12%1.499 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone billede

Produktinformation

Oplev mere med Xiaomi Redmi Note 15Xiaomi Redmi Note 15 er en elegant smartphone til dig, der vil have masser af skærmplads og stærk ydeevne i hverdagen. Den store 6,77" AMOLED‑skærm med 120 Hz gør scrolling og video ekstra flydende, mens 12‑bit farver giver levende billeder. Et kraftigt 6.000 mAh batteri holder til lange dage, og hurtigopladning sparer tid, når du skal ud ad døren igen.Klar til foto og socialtFang flere detaljer med det tredobbelte bagkamera på 108 MP og en 20 MP frontkamera til skarpe selfies og videoopkald. Optag i 1080p/720p med op til 60 fps, og få fleksibilitet med 3x optisk zoom. Dolby Atmos leverer fyldig lyd til film, spil og musik.Design og brugervenlighedRedmi Note 15 vejer kun 183,7 g og er 7,94 mm slank - nem at holde og have i lommen. Fingeraftrykslæseren giver hurtig og sikker oplåsning, og HyperOS 2 gør betjeningen glidende. Med IP64-beskyttelse og pålidelighedstestet konstruktion er den skabt til hverdagen.Skærm: 6,77" AMOLED, 2392 × 1080, 120 Hz, 12‑bitProcessor: Mediatek Helio G100 Ultra, 8 kerner (op til 2,2 GHz)Hukommelse: 8 GB LPDDR4X RAMLager: 128 GB internKamera bag: Trippelkamera 108 MP + 2 MP, 3x optisk zoom, LED-blitzKamera front: 20 MP, blænde f/2,2Video: 1080p/720p, op til 60 fpsBatteri: 6.000 mAh, hurtigopladningNetværk/trådløst: Wi‑FiSikkerhed: FingeraftrykslæserStyresystem/UI: HyperOS 2Lyd: Dolby AtmosStøv- og vandbeskyttelse: IP64Mål: H × B × D: 16,4 × 7,54 × 0,794 cmVægt: 183,7 g...

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.38g
EAN: 6932554476281
Varenr.: 2050151
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone
-12%1.519 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.38g
EAN: 6932554476281
Varenr.: 2050151
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Redmi Note 15 6.77 128GB Sort
1.549 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi Note 15 4G 128GB/6GB - Black
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.263 kr1.263 krKøb
2Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
3Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb
4Ultrashop1.549 kr1.549 krKøb
5Proshop DK1.699 kr1.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone i 127 dage. Laveste pris i perioden er 1.203 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.383 kr.

Den nuværende pris på 1.263 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Xiaomi Redmi Note 15 6,77" 8/128 GB - Sort smartphone de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.263 kr60 kr (5%)
30. maj 20261.203 kr26 kr (2%)
21. maj 20261.229 kr235 kr (16%)
20. maj 20261.464 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.473 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.482 kr9 kr (1%)
17. maj 20261.491 kr8 kr (1%)
16. maj 20261.499 kr11 kr (1%)
15. maj 20261.488 kr83 kr (6%)
14. maj 20261.405 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret