Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort

XiaomiMobiltelefonerEAN: 6932554452131
Pris fra 1.082 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 537 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1082 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi 15 5G 6.9" 128GB Midnight Black
1.082 kr
Til butik
Xiaomi Redmi 15 5G 6.9" 128GB Midnight Black billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9" - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: MZB0L50EU
EAN: 6932554452131
Varenr.: 1003669069
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort
1.273 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Redmi 15 5G 6.9 128GB Midnight Black
1.329 kr
Til butik
Xiaomi Redmi 15 5G 6.9 128GB Midnight Black billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi 15 5G 69 128GB Sort Oplev en ny verden af hastighed og ydeevne med Xiaomi Redmi 15 5G. Denne smartphone kombinerer den nyeste 5G-teknologi med en kraftfuld processor, der sikrer lynhurtig opkobling og problemfri multitasking. Med 128GB lagerp...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobiltelefoner
EAN: 6932554452131
Varenr.: 109339
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Android mobil Xiaomi Redmi 15 5G 6,9" 128 GB - Sort
-11%1.599 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi 15 5G 128GB/4GB - Midnight Black
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Android mobil Xiaomi Redmi 15 5G 6,9" 128 GB - Sort
-11%1.619 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.082 kr1.082 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.273 kr1.273 krKøb
3Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb
4Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
5Proshop DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort i 140 dage. Laveste pris i perioden er 1.082 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.420 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.285 kr.

Den nuværende pris på 1.082 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Xiaomi Redmi 15 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 2340 x 1080 pixels (144 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.082 kr23 kr (2%)
22. maj 20261.105 kr15 kr (1%)
15. maj 20261.120 kr112 kr (9%)
13. maj 20261.232 kr9 kr (1%)
12. maj 20261.241 kr15 kr (1%)
10. maj 20261.226 kr9 kr (1%)
9. maj 20261.235 kr9 kr (1%)
8. maj 20261.244 kr15 kr (1%)
7. maj 20261.229 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.238 kr15 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret