Gå til hovedindhold

Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV

XiaomiSatellit- og kabel-tvEAN: 6941948705722
Pris fra 2.779 krtil 3.699 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 920 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2779 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi A Pro 2026 55" 4K UHD (2160p) Smart TV
2.779 kr
Til butik
Xiaomi A Pro 2026 55" 4K UHD (2160p) Smart TV billede

Produktinformation

Xiaomi A Pro 2026 - 55" Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - mørkegrå

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: ELA5974EU
EAN: 6941948705722
Varenr.: 1003305251
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi 55" Fladskærms TV QLED 4K A Pro 2026
-30%2.790 kr
Før 3.990 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Xiaomi 55" Fladskærms TV QLED 4K A Pro 2026 billede

Produktinformation

Oplev billedkvalitet i verdensklasse Dyk ned i en fantastisk visuel oplevelse med Xiaomi QLED TV. Den avancerede Quantum Dot-teknologi leverer en skarp og levende farvegengivelse med DCI-P3 94% farvespektrum og over en milliard farvenuancer. Uanset om du ser film, serier eller spiller, får du enestående detaljer i 4K-opløsning med HDR10+ og Filmmaker Mode, der bringer hvert billede til live. Kraftfuld lyd til total fordybelse Med dobbelte 10W-højttalere og understøttelse af Dolby Audio, DTS-X og DTS-Virtual får du en imponerende lydoplevelse, der matcher de visuelle højder. Krystalklar dialog, dyb bas og realistisk surround-lyd sørger for, at du ikke bare ser indholdet - du lever det. Smart og intuitiv underholdning Det smarte Google TV™-system giver adgang til et væld af apps, streamingtjenester og indhold, mens den indbyggede Google Assistant gør det nemt at styre TV'et med stemmen. Med understøttelse af Apple AirPlay, Google Cast og Miracast kan du nemt streame dine yndlingsfilm, videoer og billeder direkte fra dine enheder. Elegant og moderne design Med en næsten rammeløs skærm og et stilrent metaldesign smelter dette TV perfekt ind i ethvert hjem. Det dobbelte stand-design giver stabilitet, mens den vægmonterbare løsning sikrer fleksibilitet i opsætningen. Problemfri forbindelser og gamingoptimering Med Bluetooth 5.0, dual-band WiFi, HDMI med eARC og ALLM får du en lynhurtig forbindelse til alle dine enheder. Uanset om du gamer eller streamer, sikrer den avancerede MEMC-teknologi og en opdateringshastighed på 60Hz en flydende og responsiv oplevelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: ELA5974EU
EAN: 6941948705722
Varenr.: 3360171
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K Smart TV Xiaomi A Pro 2026 55" QLED - mørkegrå
-8%3.299 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4K Smart TV Xiaomi A Pro 2026 55" QLED - mørkegrå billede

Produktinformation

Xiaomi A Pro 2026 - 55" Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - mørkegråGenereltBilledforbedringer: 94 % DCI-P3 farvespektrum, MEMCBredde: 122.6 cmDesign: Ultra-tynd bezel design, Metallic DesignDiagonal klasse: 55"Dimensioner: Uden standerDybde: 7.6 cmFås i farverne: MørkegråHDMI Port Antal: 3 porteHDR-format: HDR10+HDR-kapabel: JaHDR-teknologi: Hybrid Log-Gamma (HLG)Højde: 71.1 cmPlatform: Google TVProdukttype: LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TVStrømforbrug ved drift: 130 WattTilstande: Auto Low Latency Mode (ALLM), Filmmaker ModeTV Tuner Presence: JaVægt: 9.1 kgVideo Grænseflade: HDMIBilledskærmBilledformatforhold: 16:9Display Format: 4K UHD (2160p)Egenskaber: Apple AirPlay supportLow Blue Light TechnologyDC dæmpe teknologiChromecast indbyggetFarvesupport: 1.070.000.000 farverFrame Rate og forbedringsteknologi: 60 Hz Refresh Rate, 120 Hz Game BoostLCD-baggrundsbelysningsteknik: LED baglys - Quantum Dot technologyOpløsning: 3840 x 2160Synsfeltsvinkel: 178 graderSynsvinkel (vertikal): 178 grader

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: TV
Vægt: 15g
EAN: 6941948705722
Varenr.: 1818231
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K Smart TV Xiaomi A Pro 2026 55" QLED - mørkegrå
-8%3.319 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi A Pro 2026 55 4K UHD (2160p) Smart TV
3.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.779 kr2.779 krKøb
2Proshop DK2.790 kr2.790 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Vivas DK3.319 kr3.718 krKøb
5Ultrashop3.699 kr3.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV i 171 dage. Laveste pris i perioden er 2.490 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 3.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.095 kr.

Den nuværende pris på 2.779 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Xiaomi QLED TV A Pro 55" (2026) - 4K Ultra HD Google TV de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.779 kr11 kr (0%)
29. maj 20262.790 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.779 kr620 kr (18%)
14. maj 20263.399 kr100 kr (3%)
5. maj 20263.299 kr10 kr (0%)
14. feb. 20263.309 kr114 kr (4%)
13. feb. 20263.195 kr114 kr (3%)
12. feb. 20263.309 kr114 kr (4%)
9. feb. 20263.195 kr114 kr (3%)
7. feb. 20263.309 kr114 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret