Gå til hovedindhold

Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green

XiaomiEAN: 6932554482053
Pris fra 7.386 krtil 9.199 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.813 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.752 kr 14. maj

Sammenlign priser på Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7386 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Xiaomi 17 5G (512GB/Green)
7.386 kr
Til butik
Xiaomi 17 5G (512GB/Green) billede

Produktinformation

Xiaomi 17 5G (512GB/Green)Uden abonnement.SIM-fri smartphone — virker med Telmore, YouSee, CBB, Oister og alle andre danske operatører. E-mærket, Pricerunner Købsgaranti, fri fragt og dag-til-dag levering.

Produktspecifikationer

Kategori: Xiaomi
EAN: 6932554482053
Varenr.: Xiaomi 17 5G (512GB/Green)
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi 17 6.3" 512 GB Grøn
7.650 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green
9.199 kr
Til butik
Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green billede

Produktinformation

6,3" 1,5K (2656×1220) 120Hz 3500 nits LTPO CrystalRes OLED-skærm med Xiaomi Shield Glass, 5G, Dual SIM, Snapdragon 8 Elite Gen 5, 12 GB LPDDR5X RAM, 512 GB UFS4.1 Flash, triple-kamera system fra Leica: 50 MP f/1.67 hovedkamera med OIS + 50 MP f/2.4 ultravidvinkel + 50 MP f/2.0 telefoto med OIS (bagkamera), 50 MP f/2.2 (frontkamera), stereohøjttalere med Dolby Atmos, HyperOS, Wi-Fi 7, NFC, ultralyds-fingeraftrykssensor, Xiaomi HyperAI, IP68, 6330 mAh batteri, 100W HyperCharge kablet opladning, 50W HyperCharge trådløs opladning, 191 gram.

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobil
Artikel nr.: MZB0MMJEU
EAN: 6932554482053
Varenr.: 3446342
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Xiaomi 17 5G 512GB (venture green)
9.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk7.386 kr7.386 krKøb
2CompuMail DK7.650 kr7.650 krKøb
3Proshop DK9.199 kr9.199 krKøb
4Komplett DK9.199 kr9.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green i 92 dage. Laveste pris i perioden er 6.752 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 7.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.567 kr.

Den nuværende pris på 7.386 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Xiaomi 17 512GB/12GB - Venture Green de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20267.386 kr264 kr (3%)
30. maj 20267.650 kr1 kr (0%)
28. maj 20267.651 kr36 kr (0%)
27. maj 20267.687 kr37 kr (0%)
26. maj 20267.724 kr36 kr (0%)
24. maj 20267.688 kr1 kr (0%)
23. maj 20267.689 kr1 kr (0%)
22. maj 20267.690 kr336 kr (5%)
21. maj 20267.354 kr602 kr (9%)
14. maj 20266.752 kr672 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret