Gå til hovedindhold

Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser

Wood'sVentilation99,97% HEPA effektivitetLuftrensning i hjemmetEAN: 7332857500130

Wood's HEPA filter til AD20/AD30 med 99,97% effektivitet. Fjerner pollen, støv og allergener. Årlig udskiftning anbefalet. Hurtig levering. Læs mere

Pris fra 299 krtil 419 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 269 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser
299 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser
319 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser
349 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Wood's Active ION til AD20/AD30 Hybrid Filter
349 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser
359 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser
395 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hepa filter Ion Active AD20/AD30
-13%399 kr
Før 459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Woods HEPA filter til AD20/AD30
415,06 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wood s HEPA Filter til AD20 / AD30 Affugter & Luftrenser
419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl299 kr299 krKøb
2LavprisVærktøj319 kr319 krKøb
3Greenline349 kr349 krKøb
4SA-Service.dk349 kr349 krKøb
5BilligVVS DK359 kr359 krKøb
6LavprisVVS395 kr395 krKøb
7Estore DK399 kr399 krKøb
8EL-GROSSISTEN415,06 kr415,06 krKøb
9Elvvs.dk419 kr419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wood's HEPA Filter til AD20/AD30

Wood's

Wood's HEPA filter til AD20/AD30 med 99,97% effektivitet. Fjerner pollen, støv og allergener. Årlig udskiftning anbefalet. Hurtig levering.

• HEPA filter
• luftrenser filter
• luftrenserfilter
• AD20 filter
• AD30 filter
• allergifilter
• partikelfilter
• Woods reservedel
• Luftrensning i hjemmet
• 99,97% HEPA effektivitet

Beskrivelse

Wood's HEPA filter er den perfekte reservedel til AD20 og AD30 luftrensere. Med en imponerende effektivitet på 99,97% fjerner dette avancerede filter partikler ned til 0,3 mikron - det er 50 gange mindre end en bakterie. Filteret eliminerer effektivt pollen, støv, røg, svampesporer og andre skadelige luftpartikler, hvilket skaber et sundere indeklima. Den svenske kvalitet sikrer lang levetid, og filteret bør udskiftes årligt for optimal ydeevne. Kompatibelt med Wood's AD20 og AD30 modeller, der kombinerer skandinavisk design med høj funktionalitet. Perfekt til allergikere og familier, der ønsker ren, allergivenlig luft i hjemmet.

Specifikationer

Filtertype:HEPA-filter
Effektivitet:99,97%
Kompatibilitet:Woods AD20, AD30
Oprindelsesland:Sverige
Partikelstørrelse:0,3 mikron
Udskiftningsinterval:12 måneder
Leverandør varenummer:8012810

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg skifte Wood's HEPA filteret?

Wood's anbefaler udskiftning af HEPA filteret minimum én gang om året for at opretholde optimal luftrensningseffektivitet på 99,97%.

Passer dette filter til andre Wood's modeller?

Dette specifikke HEPA filter er designet udelukkende til Wood's AD20 og AD30 luftrensere og affugtere. Det er ikke kompatibelt med andre modeller.

Hvilken partikelstørrelse kan filteret fjerne?

Wood's HEPA filter fjerner effektivt partikler ned til 0,3 mikron med 99,97% effektivitet, herunder pollen, støv, røg, bakterier og svampesporer.

Hvordan ved jeg, hvornår filteret skal skiftes?

Skift filteret efter 12 måneder eller hvis luftrenseren bliver mere støjende eller mindre effektiv. Mange Wood's modeller har filterindikator.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser

PriceData har fulgt prisen på Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser i 172 dage. Laveste pris i perioden er 269 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 319 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 299 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Wood's HEPA filter til Woods AD20 og AD30 affugter & luftrenser de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026299 kr4 kr (1%)
12. maj 2026303 kr9 kr (3%)
11. maj 2026312 kr9 kr (3%)
9. maj 2026303 kr4 kr (1%)
25. apr. 2026299 kr10 kr (3%)
17. apr. 2026289 kr20 kr (7%)
11. apr. 2026269 kr28 kr (9%)
10. apr. 2026297 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026298 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026297 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret