Gå til hovedindhold

Usorteret WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready

UsorteretEAN: 0602581806073
Pris fra 1.990 krtil 2.230 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.729 kr 20. maj

Sammenlign priser på WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1990 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WiiM Pro Plus - Music Streamer - WiFi - Bluetooth
1.990 kr
Til butik
WiiM Pro Plus - Music Streamer - WiFi - Bluetooth billede

Produktinformation

Multirumsmodul WiiM Pro Plus kombinerer multirumsstreaming med en opgraderet premium AKM DAC, AirPlay 2, Google Chromecast Audio og bred understøttelse af tjenester. WiiM Pro Plus bygger videre på den populære WiiM Pro med forbedret lydkvalitet og fleksibel tilslutning, moderniserer dit eksisterende hjemme-lydsystem og gør samtidig styringen enkel via WiiM Home-appen, stemmeassistenter eller den medfølgende stemmefjernbetjening. Premium AKM4493SEQ DAC med 120 dB (A-wt) SNR og THD+N ned til -110 dB RCA line-indgang med TI Burr-Brown PCM1861 ADC for op til 192 kHz/32-bit digital udgang Udgange: analog RCA, optisk (SPDIF) og coaxial digital, op til 768 kHz/32-bit og DSD512 Streamingprotokoller: AirPlay 2, Chromecast Audio, DLNA, Spotify Connect, TIDAL Connect, Roon og mere Dual-band Wi‑Fi (2.4/5 GHz) og Bluetooth 5.1 Nyd klarere, mere detaljeret afspilning og problemfri musik i hele hjemmet ved at integrere WiiM Pro Plus med andre WiiM-produkter.

Produktspecifikationer

Mærke: WiiM
Kategori: Streamingenheder
Artikel nr.: WiiM_Pro_Plus_003
EAN: 0602581806073
Varenr.: 3231052
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksafspiller WiiM Pro Plus - sort
2.099 kr
Til butik
Netværksafspiller WiiM Pro Plus - sort billede

Produktinformation

Fordele ved netværksafspillerWiiM Pro Plus gør dit anlæg smart med trådløs streaming og stabile tilslutninger. Tilføj moderne musikstreaming til eksisterende højttalere eller forstærker og styr det hele fra dine apps. Med Wi‑Fi, Bluetooth 5.3 og kablet Ethernet får du fleksibel placering og stabil forbindelse. En høj SNR på 121 dB sikrer ren og detaljeret lydoplevelse.Nem streaming i høj kvalitetAfspilleren understøtter populære tjenester via Spotify Connect, Tidal Connect og Qplay og håndterer mange filformater som WAV, FLAC, ALAC, MP3, AIFF, OGG, APE og AAC i 16‑, 24‑ og 32‑bit. Den firekernede ARM Cortex‑A53‑processor giver hurtig respons, mens LED‑indikator hjælper med status. Enheden arbejder med Amazon Alexa for enkel stemmestyring.Fleksible tilslutningerTilslut let dit udstyr med analoge RCA ind/ud, optisk SPDIF ind/ud, koaksial udgang, trigger‑udgang samt USB‑C med USB Power Delivery. Indgangen til mikrofon og LAN‑porten giver ekstra muligheder. Kompakt design i sort (14 × 14 × 4,2 cm) og lav vægt på 0,33 kg passer ind i de fleste opsætninger.Processor: ARM Cortex‑A53, 4 kernerNetværk: Wi‑Fi, Ethernet LAN, Bluetooth 5.3Lyd: 16/24/32‑bit, SNR: 121 dBUnderstøttede formater: WAV, WMA, ALAC, AAC, FLAC, MP3, AIFF, OGG, APETilslutninger: 2× RCA ind, 2× RCA ud, 1× SPDIF optisk ind, 1× SPDIF optisk ud, 1× koaksial ud, 1× trigger ud, 1× USB‑C (USB PD), LANFunktioner: Spotify Connect, Tidal Connect, Qplay, Works with Amazon AlexaIndikator: LEDDimensioner: H × B × D: 4,2 × 14 × 14 cmVægt: 0,33 kgFarve: SortPakkens indhold: Netværksafspiller, strømforsyning, USB‑C kabel, optisk Toslink‑kabel, RCA‑kabel, brugervejledning...

Produktspecifikationer

Mærke: Wiim
Kategori: Medieafspillere
Vægt: 1.04g
EAN: 0602581806073
Varenr.: 1920675
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksafspiller WiiM Pro Plus - sort
2.119 kr
Til butik
Netværksafspiller WiiM Pro Plus - sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wiim
Kategori: Medieafspillere
Vægt: 1.05g
EAN: 0602581806073
Varenr.: 1920675
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready
2.188 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WiiM Pro Plus Hjem Grå
2.230 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.990 kr1.990 krKøb
2Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
3Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.188 kr2.188 krKøb
5CompuMail DK2.230 kr2.230 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready

PriceData har fulgt prisen på WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready i 84 dage. Laveste pris i perioden er 1.729 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.957 kr.

Den nuværende pris på 1.990 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for WiiM WiiM Pro Plus - universel hi-end lydstreamer Roon Ready de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.990 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.989 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.990 kr72 kr (4%)
25. maj 20261.918 kr5 kr (0%)
24. maj 20261.913 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.912 kr78 kr (4%)
22. maj 20261.990 kr261 kr (15%)
20. maj 20261.729 kr261 kr (13%)
19. maj 20261.990 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.989 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret