Gå til hovedindhold

Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder

WihaRedskaberIndbygget kabeltrækElektriske installationerEAN: 4010995420680

Wiha elektriker tommestok 2m med indbygget kabeltræk til 3-7mm ledninger. Orange farve for nem lokalisering. Dåseafstandsskala og kantmarkering 150mm. Læs mere

Pris fra 76 krtil 145 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 74 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 76 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wiha elektrikertommestok longlife 2m med hul til fiskning
76 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wiha elektriker tommestok longlife, 1000V
76 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WIHA ELEKTRIKER TOMMESTOK LONGLIFE® 2 M
78,36 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder
79 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wiha elektriker tommestok longlife, 1000V
80 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wiha elektrikertommestok Longlife 2 m, forberedt til kabeltrk
85 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wiha elektriker tommestok longlife, 1000V
86 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Wiha Elektriker Tommestok Longlife® 2 M
87,17 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wiha elektriker tommestok longlife® 2 m
88,75 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Wiha 42068 tommestok 2 m
100 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wiha elektriker tommestok longlife, 1000V
129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wiha elektriker tommestok longlife, 1000V
145 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK76 kr115 krKøb
2LavprisVærktøj76 kr76 krKøb
3EL-GROSSISTEN78,36 kr78,36 krKøb
4CS MEGASTORE DK79 kr118 krKøb
5LavprisEl80 kr80 krKøb
6WATTOO.DK85 kr85 krKøb
7Greenline86 kr86 krKøb
8Billigelogvvs.dk87,17 kr87,17 krKøb
9MaintainIt88,75 kr88,75 krKøb
10CompuMail DK100 kr100 krKøb
11LavprisVVS129 kr129 krKøb
12BilligVVS DK145 kr145 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wiha Elektriker Tommestok Longlife 2m med Kabeltræk

Wiha

Wiha elektriker tommestok 2m med indbygget kabeltræk til 3-7mm ledninger. Orange farve for nem lokalisering. Dåseafstandsskala og kantmarkering 150mm.

• Elektriske installationer
• Indbygget kabeltræk

Beskrivelse

Wiha Elektriker Tommestok Longlife 2m er det perfekte værktøj til elektrikere der arbejder med installation af indbygningsdåser og kabeltræk. Med indbygget ledningsholder til kabler fra 3-7 mm diameter letter den kabeltrækningen ved vanskeligt tilgængelige installationer. Tommestokken har praktisk dåseafstandsskala til op til 3 indbygningsdåser samt kantafstandsmarkering ved 150 mm. Den orange farve sikrer hurtig lokalisering på byggepladsen, selv under dårlige lysforhold. Ekstrem fleksibel konstruktion garanterer maksimal levetid og absolut præcision ved måling og markeringer.

Specifikationer

farve:Orange
længde:2 meter
materiale:Longlife komposit
spænding:1000V isoleret
dåse_skala:Op til 3 indbygningsdåser
kabel_diameter:3-7 mm
kant_markering:150 mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke kabeldiametre kan tommestokken håndtere?

Den indbyggede ledningsholder kan håndtere kabler med diameter fra 3 til 7 mm, hvilket dækker de fleste standardkabler i elektriske installationer.

Hvor mange indbygningsdåser kan jeg markere samtidig?

Tommestokken har dåseafstandsskala til op til 3 indbygningsdåser, plus kantafstandsmarkering ved 150 mm for præcis placering.

Er tommestokken sikker at bruge ved elektrisk arbejde?

Ja, Wiha Longlife tommestokken er designet til elektrisk arbejde og isoleret til 1000V for sikker brug ved elektriske installationer.

Hvordan finder jeg tommestokken i dårlige lysforhold?

Den orange farve gør den let at finde på byggepladsen, og den kan endda lokaliseres med Wiha UV-lommelygter i mørke forhold.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder

PriceData har fulgt prisen på Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder i 180 dage. Laveste pris i perioden er 72 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 79 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 76 kr.

Den nuværende pris på 76 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Wiha elektriker tommestok Longlife® 2m, m.indbygget ledningsholder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. apr. 202676 kr1 kr (1%)
31. mar. 202675 kr1 kr (1%)
11. mar. 202674 kr2 kr (3%)
24. feb. 202676 kr2 kr (3%)
21. feb. 202674 kr2 kr (3%)
7. feb. 202676 kr2,76 kr (4%)
30. jan. 202678,76 kr
28. jan. 202679 kr
27. jan. 202678,76 kr2,76 kr (4%)
6. jan. 202676 kr4 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret