Gå til hovedindhold

Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE

MikroTikTrådløse adgangspunkterEAN: 4752224009432
Pris fra 1.430 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 389 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 964 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1430 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik cAP LTE12 ax 1200Mbps
1.430 kr
Til butik
MikroTik cAP LTE12 ax 1200Mbps billede

Produktinformation

MikroTik cAP LTE12 ax - Trådløs forbindelse - Wi-Fi 6 - 2.4 GHz, 5 GHz

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: cAPGi-5HaxD2HaxD&EG12-EA
EAN: 4752224009432
Varenr.: 1002916235
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik cAP LTE12 ax - radio access point - Wi-Fi 6
1.482 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE billede

Produktinformation

Fordele ved Wi‑Fi router til loftmonteringMikroTik cAP LTE12 ax er en diskret loftsmonteret router, der giver stabil trådløs dækning til hjem og mindre kontorer. Den understøtter både 2,4 GHz og 5 GHz og leverer op til 1.774 Mbit/s samlet trådløs hastighed, så streaming, videomøder og smarte enheder kører gnidningsfrit. Det rene, hvide design passer ind i moderne rum, og den interne antenne sørger for et pænt, kabelfrit udtryk.Hurtigt netværk med fleksibel strømMed Gigabit Ethernet, MIMO og RouterOS som styresystem får du avancerede netværksmuligheder i en kompakt enhed. Enheden kan forsynes via Passive PoE (18–57 V) og har to RJ‑45-porte til nem tilslutning. Den understøtter WPA3 og OWE for stærk trådløs sikkerhed.Maks. trådløs hastighed: 1.774 Mbit/s2,4 GHz: Ja, op til 574 Mbit/s5 GHz: Ja, op til 1.200 Mbit/sMIMO: JaEthernet-hastigheder: 10/100/1000 Mbit/sPorte: 2 × RJ‑45Processor: IPQ‑6010, indbyggetRAM: 128 MBOperativsystem: RouterOSPlacering: LoftFarve: HvidIP‑kode: IP20Strøm: Passive PoE, 18–57 VMaks. effektforbrug: 34 WAntenner: InterneMål (H × B × D): 4,8 × 22,8 × 22,8 cmRelativ luftfugtighed (drift): −40 – 50 %Med i pakken: Monteringssæt, 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 0.87g
EAN: 4752224009432
Varenr.: 1912479
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.430 kr1.430 krKøb
2Proshop DK1.482 kr1.482 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE

PriceData har fulgt prisen på Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE i 158 dage. Laveste pris i perioden er 964 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 1.453 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.359 kr.

Den nuværende pris på 1.430 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Wi‑Fi router MikroTik cAP LTE12 ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.430 kr3 kr (0%)
31. maj 20261.433 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.437 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.433 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.437 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.435 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.437 kr4 kr (0%)
20. maj 20261.433 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.435 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.433 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret