Gå til hovedindhold

Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm

WeraRedskaberEAN: 4013288121868
Pris fra 465 krtil 689 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 224 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 457 kr 29. maj

Sammenlign priser på Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 465 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 8000 A, Topnøgle, 1 stk, Sort, Grøn, Skraldehåndtag, 1 stk, 1/4
465 kr
Til butik
Wera 8000 A, Topnøgle, 1 stk, Sort, Grøn, Skraldehåndtag, 1 stk, 1/4 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Wera
Kategori: Nøgler/Toppe
Farve: 4
Artikel nr.: 05003500001
EAN: 4013288121868
Varenr.: 1888348
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm
482 kr
Til butik
Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm billede

Produktinformation

Zyklop-skralde med 1/4"-tilslutning. På grund af finfortandningen med 72 tænder muliggøres en lille returvinkel på 5°. Skraldehovedet kan drejes frit og kan låses i enhver stilling med skydeknapperne på begge sider. Arbejde uden problemer med stort frirum til hænderne er muligt endog under snævre eller vanskeligt tilgængelige montageforhold. Den definerede fiksering ved 0°, 15° og 90° til venstre og højre garanterer sikkert arbejde uden at skraldehovedet rutsjer væk. I 0°-stillingen kan skralden med adapter og bit bruges som en almindelige skruetrækker. Svingmassekonstruktionen accelererer skrueprocessen. Kraftform-grebets rotationssymmetriske opbygning og drejebøsningen muliggør lynhurtigt snurren rundt. Kvæstelser af hånden som vabler og hård hud undgås via Kraftform-grebets form, der i fremragende grad er tilpasset hånden. De til grebet anvendte hårde materialer garanterer hurtigt tag uden fare for at huden "klistrer" til grebet. De blødere, "rutsjefri" zoner muliggør overførsel af store kræfter uden krafttab. Til 1/4"-firkant-topnøgleindsatser samt 1/4"-forbindelsesdele med firkantstilslutning, med kuglelås.

Produktspecifikationer

Mærke: Wera
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: 5003500001
EAN: 4013288121868
Varenr.: 2668980
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Wera Zyklop Speed 8000 A Skraldenøgle
488 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skraldenøgle 1/4" - Wera 8000 A
669 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Skraldenøgle zyklop 1/4 8000a
-30%675,5 kr
Før 965 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skraldenøgle 1/4" - Wera 8000 A
689 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK465 kr504 krKøb
2Proshop DK482 kr521 krKøb
3CompuMail DK488 kr488 krKøb
4Boligcenter DK669 kr669 krKøb
5Globaltools.dk675,5 kr675,5 krKøb
6Vivas DK689 kr768 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm

PriceData har fulgt prisen på Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm i 179 dage. Laveste pris i perioden er 457 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 659,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 486 kr.

Den nuværende pris på 465 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Wera 8000 A Zyklop Speed-skralde med 1/4"-tilslutning, 1/4 tomme x 152 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026465 kr8 kr (2%)
29. maj 2026457 kr25 kr (5%)
28. maj 2026482 kr3 kr (1%)
27. maj 2026485 kr11 kr (2%)
25. maj 2026474 kr3 kr (1%)
24. maj 2026471 kr3 kr (1%)
23. maj 2026474 kr6 kr (1%)
22. maj 2026468 kr6 kr (1%)
21. maj 2026474 kr14 kr (3%)
5. maj 2026488 kr14 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret