Gå til hovedindhold

Western Digital WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037870984
Pris fra 1.406 krtil 2.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 613 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.224 kr 23. mar.

Sammenlign priser på WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1406 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort
1.406 kr
Til butik
WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 2
Artikel nr.: WDBA3A0050BBK-WESN
EAN: 0718037870984
Varenr.: 5714436
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD_BLACK P10 Game Drive Harddisk WDBA3A0050BBK 5TB USB 3.2 Gen 1
1.420 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD _BLACK P10 Game Drive - 5TB - Ekstern Harddisk - Sort
1.483 kr
Til butik
WD _BLACK P10 Game Drive - 5TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk kombinerer 5 TB kapacitet med USB 3.2 Gen 1 (5,0 Gbps) forbindelse og et bus-drevet, bærbart design. WD_BLACK P10 Game Drive er bygget til gamere og brugere på konsol eller pc, der har brug for pålidelig, mobil lagerplads til store spilsamlinger, og tilbyder en intern datahastighed på 140 MB/s for effektive overførsler. 5 TB kapacitet til omfattende spil- og medielagring USB 3.2 Gen 1-interface (5,0 Gbps) for bred kompatibilitet Intern datahastighed: 140 MB/s for stabil filoverførsel Bus-drevet via USB - ingen ekstern strømadapter påkrævet Sort finish og designet som en bærbar ekstern HDD Bærbar, bus-drevet drift gør det nemt at udvide lagerplads til konsoller og pc'er uden ekstra strømkabler.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: WDBA3A0050BBK-WESN
EAN: 0718037870984
Varenr.: 2798450
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Western Digital BLACK P10 GAME DRIVE 5TB BLACK
2.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.406 kr1.406 krKøb
2CompuMail DK1.420 kr1.420 krKøb
3Proshop DK1.483 kr1.483 krKøb
4Ultrashop2.019 kr2.019 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort

PriceData har fulgt prisen på WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort i 157 dage. Laveste pris i perioden er 1.123 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 1.496 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.295 kr.

Den nuværende pris på 1.406 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0050BBK - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.406 kr53 kr (4%)
27. maj 20261.353 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.345 kr3 kr (0%)
18. maj 20261.348 kr16 kr (1%)
16. maj 20261.332 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.333 kr8 kr (1%)
13. maj 20261.341 kr42 kr (3%)
12. maj 20261.299 kr26 kr (2%)
11. maj 20261.325 kr16 kr (1%)
9. maj 20261.309 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret