Gå til hovedindhold

WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache

WDHarddiskeEAN: 0718037905730
Pris fra 1.193 krtil 1.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 967 kr 4. mar.

Sammenlign priser på WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1193 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Purple Harddisk 3TB 3.5" Serial ATA-600
1.193 kr
Til butik
WD Purple Harddisk 3TB 3.5" Serial ATA-600 billede

Produktinformation

WD Purple - Harddisk - Overvågning - 3 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WD34PURZ
EAN: 0718037905730
Varenr.: 1003766689
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Purple 3tb 3.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
1.249 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple - 3TB - Harddisk - WD34PURZ - SATA-600 - 3.5"
1.393 kr
Til butik
WD Purple - 3TB - Harddisk - WD34PURZ - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 3 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, Cache: 128MB, beregnet brug: surveillance servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD34PURZ
EAN: 0718037905730
Varenr.: 3431508
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Purple Harddisk 3TB 3.5 Serial ATA-600
1.419 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.193 kr1.193 krKøb
2Dustin DK1.249 kr1.335,25 krKøb
3Proshop DK1.393 kr1.393 krKøb
4Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb
5Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
6Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache

PriceData har fulgt prisen på WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache i 176 dage. Laveste pris i perioden er 835 kr (registreret d. 5. januar 2026), højeste er 1.202 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 987 kr.

Den nuværende pris på 1.193 kr er 21% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for WD Purple 3,5" overvågningsharddisk 3 TB SATA III, 5400 RPM, 128 MB cache de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.193 kr9 kr (1%)
30. maj 20261.202 kr80 kr (7%)
27. maj 20261.122 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.118 kr4 kr (0%)
20. maj 20261.122 kr51 kr (4%)
19. maj 20261.173 kr40 kr (4%)
14. maj 20261.133 kr40 kr (3%)
13. maj 20261.173 kr90 kr (8%)
22. apr. 20261.083 kr1 kr (0%)
16. apr. 20261.082 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret