Gå til hovedindhold

Western Digital WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037904351
Pris fra 1.751 krtil 2.169 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 418 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.469 kr 10. apr.

Sammenlign priser på WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1751 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Elements Portable Harddisk WDBNEF0060BBK 6TB USB 3.2 Gen 1
1.751 kr
Til butik
WD Elements Portable Harddisk WDBNEF0060BBK 6TB USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

WD Elements Portable WDBNEF0060BBK - Harddisk - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WDBNEF0060BBK-EESN
EAN: 0718037904351
Varenr.: 1002228676
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Elements Portable WDBNEF0060BBK - Harddisk - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1
1.786 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort
1.786 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Elements Portable Harddisk WDBNEF0060BBK 6TB USB 3.2 Gen 1
2.169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.751 kr1.751 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.786 kr1.786 krKøb
3Proshop DK1.786 kr1.786 krKøb
4Ultrashop2.169 kr2.169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort

PriceData har fulgt prisen på WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort i 124 dage. Laveste pris i perioden er 1.469 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 1.892 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.660 kr.

Den nuværende pris på 1.751 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Elements Portable BNEF0060BBK - hard drive - 6 TB - USB 3.2 Gen 1 - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.751 kr8 kr (0%)
27. maj 20261.759 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.768 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.769 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.778 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.775 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.772 kr8 kr (0%)
20. maj 20261.764 kr128 kr (7%)
19. maj 20261.892 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.890 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret