Gå til hovedindhold

Western Digital WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037878911
Pris fra 3.046 krtil 4.119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.073 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.978 kr 8. apr.

Sammenlign priser på WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3046 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort
3.046 kr
Til butik
WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 3
Artikel nr.: WDBWLG0180HBK-EESN
EAN: 0718037878911
Varenr.: 6654287
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Elements Desktop Harddisk WDBWLG0180HBK 18TB USB 3.0
3.047 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Elements Desktop U3 - 18TB - Ekstern Harddisk - Sort
3.275 kr
Til butik
WD Elements Desktop U3 - 18TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 18 TB kapacitet, USB 3.0 forbindelse og inkluderet AC-adapter til stationær brug. WD Elements Desktop leverer lager med stor kapacitet og plug-and-play funktionalitet med USB 3.0 (bagudkompatibel med USB 2.0) i et kompakt sort kabinet. 18 TB kapacitet til omfattende filopbevaring USB 3.0 grænseflade (1 x USB 3.0) Inkluderer ekstern USB-kabel og AC-strømforsyning Plug-and-play kompatibilitet Understøttet OS: Apple MacOS X 10.5-10.6 og Microsoft Windows Vista/XP/7 Driftstemperaturområde: 5 °C til 35 °C Designet til at udvide stationært lager med enkel tilslutning samt WD's kvalitet og pålidelighed.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: WDBWLG0180HBK-EESN
EAN: 0718037878911
Varenr.: 2891295
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Elements Desktop Harddisk WDBWLG0180HBK 18TB USB 3.0
3.599 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Elements Desktop 18tb Sort
3.999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk - Western Digital Elements 18 TB, USB 2.0/3.2 Gen 1, sort
-13%4.099 kr
Før 4.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk - Western Digital Elements 18 TB, USB 2.0/3.2 Gen 1, sort
-13%4.119 kr
Før 4.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.046 kr3.046 krKøb
2CompuMail DK3.047 kr3.047 krKøb
3Proshop DK3.275 kr3.275 krKøb
4Ultrashop3.599 kr3.599 krKøb
5Dustin DK3.999 kr4.085,25 krKøb
6Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
7Vivas DK4.119 kr4.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort

PriceData har fulgt prisen på WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort i 177 dage. Laveste pris i perioden er 2.564 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 3.238 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.003 kr.

Den nuværende pris på 3.046 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for WD Elements Desktop WDBWLG0180HBK - Harddisk - 18 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.046 kr12 kr (0%)
29. maj 20263.058 kr154 kr (5%)
28. maj 20263.212 kr14 kr (0%)
27. maj 20263.226 kr12 kr (0%)
26. maj 20263.238 kr179 kr (6%)
25. maj 20263.059 kr87 kr (3%)
24. maj 20263.146 kr11 kr (0%)
23. maj 20263.157 kr13 kr (0%)
22. maj 20263.170 kr12 kr (0%)
21. maj 20263.182 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret