Gå til hovedindhold

Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr)

WavinSanitetEAN: 5708525408305
Pris fra 26,52 krtil 32,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 5,98 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 25 kr 23. maj

Sammenlign priser på Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 26.52 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
16 X ½" Wavin Alu Kobl. T Wavin ½ Nippel
26,52 kr
Til butik
16 X ½" Wavin Alu Kobl. T Wavin ½ Nippel billede

Produktinformation

Ø16x2,0 mm Alupex Koblingssæt med ½" Wavin omløber- Passer til Wavin ½ nipler med konisk ende for denne type omløber Ø16x2,0mm Alupex Koblingssæt ½" til Wavin ½" nipler til omløber Søgetermer: 0204160393 - 0662116 - 045447316 - 570852540830

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Plumbing
EAN: 5708525408305
Varenr.: 8013576012098
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr)
27 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin messing koblingssæt t/alupex, 16 mm x 1/2"
27 kr
Til butik
Wavin messing koblingssæt t/alupex, 16 mm x 1/2" billede

Produktinformation

Alupex rør og fittings anvendes bl.a. til brugsvands- og varmesinstallationer.Fordelen ved alupex rør med en udvendig aluminiumskappe er, at de er nemme at arbejde med og kan anvendes i både synlige og skjulte installationer. Vi anbefaler kun at kombinere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Rør & fittings
EAN: 5708525408305
Varenr.: 045447316
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
16 x ½" wavin alu kobl. t wavin ½ nippel
27,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ø16x2,0 mm Alupex Koblingssæt ½ til Wavin ½ nipler til omløber
27,86 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 16x2mm alupex kblsæt 1/2
28,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin messing koblingssæt t/alupex, 16 mm x 1/2"
29 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin alupex koblingssæt 16x2,0 mm. 1/2''.
32,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Billigelogvvs.dk26,52 kr26,52 krKøb
2WATTOO.DK27 kr27 krKøb
3BilligVVS DK27 kr27 krKøb
4MaintainIt27,5 kr27,5 krKøb
5CS MEGASTORE DK27,86 kr66,86 krKøb
6VVS.dk28,75 kr28,75 krKøb
7LavprisVVS29 kr29 krKøb
8vvsfittings.dk32,5 kr32,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr)

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 23 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 27 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 25 kr.

Den nuværende pris på 26,52 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Wavin Tigris Skruefittings - Koblingsst, 16 mm x ?" (16 x 2,0 mm Wavin alupex rr) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202626,52 kr
1. jun. 202626 kr1 kr (4%)
30. maj 202627 kr2 kr (8%)
23. maj 202625 kr2 kr (7%)
21. maj 202627 kr2 kr (8%)
26. apr. 202625 kr1 kr (4%)
23. apr. 202626 kr1 kr (4%)
22. feb. 202625 kr1 kr (4%)
6. feb. 202624 kr1 kr (4%)
5. feb. 202625 kr1 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret