Gå til hovedindhold

Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter)

WavinVandforsyningEAN: 5900360900222
Pris fra 11,25 krtil 4.206,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.195 kr (100% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11.25 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr.
11,25 kr
Til butik
Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. billede

Produktinformation

Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 L=100. Anvendes til brugsvands- og varmeinstallationer

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: vvs
EAN: 5900360900222
Varenr.: 087125316
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tigris mp rør 16x2.0 l=100
16,25 kr
Til butik
Tigris mp rør 16x2.0 l=100 billede

Produktinformation

Wavin Tigris MP Alsidigtsortiment af multilagsrørbaseret på PE-RT IIMed den velkendte Tigris-ydeevne og -kvalitettilbyder Wavin Tigris MP en avanceret multilagsløsningtil drikkevandsinstallationer samtvarme- og køleanlæg.Løsningen kombinerer nem installa...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 5900360900222
Varenr.: 0200207830
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Tigris MP rør, 16 x 2,0 mm, (100 meter)
1.017,75 kr
Til butik
Wavin Tigris MP rør, 16 x 2,0 mm, (100 meter) billede

Produktinformation

Wavin Tigris MP - Alsidigt sortiment af multilagsrør baseret på PE-RT II Med den velkendte Tigris-ydeevne og -kvalitet tilbyder Wavin Tigris MP en avanceret multilagsløsning til drikkevandsinstallationer samt varme- og køleanlæg. Løsningen kombinerer ne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Alupex rør Wavin
EAN: 5900360900222
Varenr.: 087125316
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin Tigris MP rr, 16 x 2,0 mm, 100 meter
1.101 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Tigris MP flerlagsrør - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle - (100 meter)
4.206,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1vvsfittings.dk11,25 kr11,25 krKøb
2MaintainIt16,25 kr16,25 krKøb
3VVS.dk1.017,75 kr1.017,75 krKøb
4WATTOO.DK1.101 kr1.101 krKøb
5CS MEGASTORE DK4.206,25 kr4.405,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter)

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter) i 62 dage. Laveste pris i perioden er 11,25 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 16 kr.

Den nuværende pris på 11,25 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm 100 mtr. - (100 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202611,25 kr5 kr (31%)
1. jun. 202616,25 kr5 kr (44%)
23. maj 202611,25 kr5 kr (31%)
22. maj 202616,25 kr5 kr (44%)
24. apr. 202611,25 kr6,75 kr (38%)
23. apr. 202618 kr6,75 kr (60%)
14. apr. 202611,25 kr9,75 kr (46%)
5. apr. 202621 kr4 kr (16%)
4. apr. 202625 kr5,06 kr (25%)
3. apr. 202619,94 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret