Gå til hovedindhold

Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse

WavinEludstyrTrådløs app-styringGulvvarmestyringEAN: 5708525532413

Wavin Sentio udvidelsesmodul til 8 kredse udvider din gulvvarmestyring. Trådløs betjening via app eller display med mulighed for 16 termostater. Læs mere

Pris fra 591 krtil 939 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 348 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 589 kr 23. maj

Sammenlign priser på Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 591 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin Sentio udvidelses modul for 8 kredse
591 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse
591 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Sentio udvidelsesmodul, 8-16 kredse
592 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SENTIO UDVIDELSES MODUL 8 KREDSE
660,3 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sentio udvidelses modul 8 kredse
716,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Sentio udvidelsesmodul med 8 kredse
749 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Sentio udvidelsesmodul, 8-16 kredse
765 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Sentio udvidelsesmodul til gulvvarme styring, trådløs, 8 udgange
785 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Sentio udvidelsesmodul til 8 kredse
939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK591 kr591 krKøb
2CS MEGASTORE DK591 kr630 krKøb
3Elvvs.dk592 kr592 krKøb
4EL-GROSSISTEN660,3 kr660,3 krKøb
5MaintainIt716,25 kr716,25 krKøb
6LavprisVVS749 kr749 krKøb
7vvsfittings.dk765 kr765 krKøb
8BilligVVS DK785 kr785 krKøb
9CompletVVS939 kr939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin Sentio Udvidelsesmodul 8 Kredse

Wavin

Wavin Sentio udvidelsesmodul til 8 kredse udvider din gulvvarmestyring. Trådløs betjening via app eller display med mulighed for 16 termostater.

• gulvvarme udvidelse
• sentio modul
• wavin styring
• termostatstyring
• gulvvarme kredse
• Gulvvarmestyring
• Trådløs app-styring

Beskrivelse

Wavin Sentio udvidelsesmodul er den perfekte løsning til udvidelse af dit gulvvarmesystem med 8 yderligere kredse. Modulet arbejder trådløst og kan betjenes via Sentio app'en (Android og iOS), LCD-display eller direkte fra styreenheden. Der kan tilsluttes op til 16 telestater med maksimalt 2 per udgang. Modulet monteres ved siden af styreenheden med medfølgende kabel eller placeres separat via ROXi-bus. Leveres komplet med afstandsstykke, kabel og monteringsmateriale. Kræver autoriseret installatør til montering.

Specifikationer

serie:Sentio
styring:Trådløs
montering:Kræver autoriseret installatør
varenummer:466333058
app_support:Android og iOS
tilslutning:ROXi-bus
type_nummer:4063800
antal_kredse:8
leveringsindhold:Modul, kabel, monteringsdele
maks_termostater:16

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange kredse kan modulet udvide med?

Modulet udvider dit system med 8 yderligere kredse til gulvvarmestyring.

Kan modulet bruges uden styreenhed?

Nej, modulet fungerer ikke alene og skal bruges sammen med Sentio styreenheden.

Hvilke apps understøttes?

Modulet styres via Sentio app'en som er kompatibel med både Android og iOS systemer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse

PriceData har fulgt prisen på Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse i 171 dage. Laveste pris i perioden er 589 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 634 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 611 kr.

Den nuværende pris på 591 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Wavin Sentio Udvidelsesmodul til gulvvarme styring, op til 8 ekstra kredse de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026591 kr1 kr (0%)
27. maj 2026592 kr8 kr (1%)
25. maj 2026600 kr11 kr (2%)
23. maj 2026589 kr12 kr (2%)
22. maj 2026601 kr11 kr (2%)
20. maj 2026590 kr1 kr (0%)
18. maj 2026591 kr1 kr (0%)
10. maj 2026592 kr13 kr (2%)
7. maj 2026605 kr1 kr (0%)
6. maj 2026606 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret