Gå til hovedindhold

Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang

WavinSanitetVandlås funktionKloak og afløbEAN: 5708525028237

Wavin PVC sandfangsbrønd 315x110 mm med vandlås og 35 liter sandfang. Perfekt til rendestensafløb og kloak med effektiv grovsortring af blade og sand. Læs mere

Pris fra 1.170 krtil 1.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 349 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 943,75 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1170 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang
1.170 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rendestensbrønd 315-110mm - med vandlås. korr. 35 liter. Wavin
1.198 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Sandfangsbrnd PVC m. vandls 35 liter (1675 mm hj) - 315 x 110 mm
1.444 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC sandfangsbrønd med vandlås 315 x 110 mm - 35 liter
1.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin sandfangsbrønd PVC m/vandlås, 35 liter, 315x110 mm
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1vvsfittings.dk1.170 kr1.170 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.198 kr1.397 krKøb
3WATTOO.DK1.444 kr1.444 krKøb
4LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb
5BilligVVS DK1.519 kr1.519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin PVC sandfangsbrønd 315x110 mm

Wavin

Wavin PVC sandfangsbrønd 315x110 mm med vandlås og 35 liter sandfang. Perfekt til rendestensafløb og kloak med effektiv grovsortring af blade og sand.

• sandfangsbrønd
• rendestensbrønd
• tagnedløbsbrønd
• wavin brønd
• kloak brønd
• pvc brønd
• vandlås brønd
• afløbsbrønd
• Kloak og afløb
• Vandlås funktion

Beskrivelse

Wavin PVC sandfangsbrønd 315x110 mm er en professionel afløbsløsning designet til effektiv vandbehandling. Denne rendestensbrønd med indbygget vandlås og 35 liter sandfang kan håndtere store mængder overfladevand og sorterer automatisk blade, sten og jord fra. Brønden er fremstillet i holdbart PVC-materiale og har en diameter på 315 mm med 110 mm rørtilslutning. Den er specielt velegnet til indkørsler, hvor vandet skal grovsorteres, og som tagnedløbsbrønd. Med sin højde på 1675 mm og professionelle Wavin kvalitet sikrer den langvarig og pålidelig funktion. Brønden kræver periodisk rengøring for optimal ydeevne og er en investering i effektiv vandafledning.

Specifikationer

type:med vandlås
vægt:10,21 kg
højde:1675 mm
diameter:315 mm
sandfang:35 liter
materiale:PVC-plast
anvendelse:rendestens- og tagnedløbsbrønd
typenummer:0564010
leverandør_nr:0564010
rørtilslutning:110 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad bruges en sandfangsbrønd til?

Sandfangsbrønden grovsorterer vandet og opsamler blade, sten og jord i bunden, så det ikke stopper afløbssystemet til.

Hvor ofte skal brønden renses?

Brønden skal renses jævnligt for at undgå at den fyldes og afløbet stopper til - typisk 1-2 gange årligt afhængigt af brug.

Kan brønden bruges både som rendestens- og tagnedløbsbrønd?

Ja, denne Wavin brønd er designet til både indkørsler som rendestensbrønd og som tagnedløbsbrønd med effektiv vandbehandling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang

PriceData har fulgt prisen på Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang i 177 dage. Laveste pris i perioden er 906,25 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 1.218 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.055 kr.

Den nuværende pris på 1.170 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Wavin PVC rendestensbrønd 315/110x1675mm, med vandlås, 35 ltr. sandfang de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.170 kr71 kr (6%)
30. maj 20261.099 kr71 kr (6%)
23. maj 20261.170 kr47 kr (4%)
22. maj 20261.217 kr47 kr (4%)
9. maj 20261.170 kr74,54 kr (7%)
8. maj 20261.095,46 kr151,71 kr (16%)
24. apr. 2026943,75 kr151,71 kr (14%)
23. apr. 20261.095,46 kr151,71 kr (16%)
28. mar. 2026943,75 kr151,71 kr (14%)
27. mar. 20261.095,46 kr151,71 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret