Gå til hovedindhold

Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør.

WavinSanitetLige gennemløbProfessionel kloakinstallationEAN: 5708525121570

Wavin TP1 rense- og inspektionsbrønd 160x425mm med lige gennemløb. Fremstillet i PP-plast til professionel anvendelse som knudepunkt i kloaksystemer. Læs mere

Pris fra 987,5 krtil 1.499 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 511,5 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 796,25 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør. og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 987.5 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
987,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rense-insp.brønd 425-160mm T1 - lige gennemløb for glat rør. Wavin PP
1.129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin rense- & inspektionsbrønd 160x425 mm, lige gennemløb
1.499 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin inspektionsbrønd med lige gennemløb 160 x 425 mm
1.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1vvsfittings.dk987,5 kr987,5 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.129 kr1.129 krKøb
3BilligVVS DK1.499 kr1.499 krKøb
4LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin Rense- & Inspektionsbrønd 160x425mm Type 1

Wavin

Wavin TP1 rense- og inspektionsbrønd 160x425mm med lige gennemløb. Fremstillet i PP-plast til professionel anvendelse som knudepunkt i kloaksystemer.

• kloakbrønd
• inspektionsbrønd
• rensenbrønd
• PP brønd
• wavin brønd
• tp1
• type 1
• Professionel kloakinstallation
• Lige gennemløb

Beskrivelse

Wavin TP1 rense- og inspektionsbrønd 160x425mm er en professionel kloakbrønd fremstillet i holdbart PP-plastmateriale. Brønden fungerer som et essentielt knudepunkt mellem private afløbssystemer og den offentlige kloak. Med 160mm rørtilslutninger og 425mm opføringsrør er den ideelt dimensioneret til bolig- og erhvervsinstallationer. Den lige gennemløb design sikrer optimal vandstrøm og letter adgangen ved rensning og inspektion. Velegnet til anvendelse i både nye installationer og renoveringer af eksisterende kloaksystemer. Brønden overholder danske byggestandarder og er kompatibel med standardiserede opføringsrør og tætningsringe.

Specifikationer

type:TP1 - lige gennemløb
vægt:10 kg
mærke:Wavin
materiale:PP-plast
anvendelse:Kloak og afløb
typenummer:0558353
afløbsrør:160 mm
monteringstype:Glat rør
opføringsrør:425 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken størrelse opføringsrør passer til denne brønd?

Brønden er designet til 425mm opføringsrør og kræver en passende tætningsring til montering.

Er brønden egnet til private boliger?

Ja, brønden er velegnet til både bolig- og erhvervsinstallationer som knudepunkt til offentlig kloak.

Hvilke tilbehør skal jeg bestille sammen med brønden?

Du skal bestille opføringsrør (425mm) og tætningsring der passer til brøndens diameter for korrekt installation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør.

PriceData har fulgt prisen på Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør. i 177 dage. Laveste pris i perioden er 753 kr (registreret d. 5. januar 2026), højeste er 1.175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 944 kr.

Den nuværende pris på 987,5 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 425/160mm T1, lige gennemløb for glat rør. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026987,5 kr141,5 kr (13%)
1. jun. 20261.129 kr141,5 kr (14%)
23. maj 2026987,5 kr141,5 kr (13%)
22. maj 20261.129 kr141,5 kr (14%)
8. maj 2026987,5 kr191,25 kr (24%)
24. apr. 2026796,25 kr378,75 kr (32%)
23. apr. 20261.175 kr378,75 kr (48%)
28. mar. 2026796,25 kr242,75 kr (23%)
27. mar. 20261.039 kr242,75 kr (30%)
22. mar. 2026796,25 kr241,75 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret