Gå til hovedindhold

Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør

WavinSanitetEAN: 5708525266257
Pris fra 80 krtil 149 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 75,58 kr 10. maj

Sammenlign priser på Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 80 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Tigris koblingsdåse 15 mm
80 kr
Til butik
Wavin Tigris koblingsdåse 15 mm billede

Produktinformation

Wavin Tigris koblingsdåse 15mm x 1/2" til mur/beton Det muligt at skille koblingsdåsen ad hvilket kan lette montagen, da det ikke er nødvendigt at skubbe eller trække medierøret. Husk ved montering i vådzone skal du tilkøbe tætningsmembran som monte

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: VVS fittings
Størrelse: 15 mm
EAN: 5708525266257
Varenr.: 087281775
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WAVIN 15x½ PEX Tigris delbar koblingsdåse t/pex
80 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Koblingsdåse til mur 15 mm x 1/2"
80 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
15X1/2" TIGRIS DELBAR KOBL.DÅSE
85,4 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
15x1/2" tigris delbar kobl.dåse
93,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør
121,25 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Pex Koblingsdåse 1/2 - 15mm Enkelt dåse til mur/væg
127,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Tigris koblingsdåse 15 mm
149 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Tigris koblingsdåse 15 mm
149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS80 kr80 krKøb
2CS MEGASTORE DK80 kr119 krKøb
3Proshop DK80 kr119 krKøb
4EL-GROSSISTEN85,4 kr85,4 krKøb
5MaintainIt93,75 kr93,75 krKøb
6vvsfittings.dk121,25 kr121,25 krKøb
7VVS.dk127,75 kr127,75 krKøb
8BilligVVS DK149 kr149 krKøb
9LavprisVVS149 kr149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør i 166 dage. Laveste pris i perioden er 74 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 83 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 80 kr.

Den nuværende pris på 80 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Wavin Tigris Koblingsdåse 15mm x 1/2''. Type 2. Til pexrør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202680 kr1 kr (1%)
30. maj 202679 kr1 kr (1%)
17. maj 202680 kr4,42 kr (6%)
10. maj 202675,58 kr4,42 kr (6%)
25. apr. 202680 kr1 kr (1%)
20. apr. 202681 kr1 kr (1%)
17. apr. 202682 kr1 kr (1%)
14. apr. 202683 kr1 kr (1%)
10. apr. 202682 kr2 kr (3%)
7. jan. 202680 kr6 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret