Gå til hovedindhold

Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v

WavinEludstyrTrådløs installationGulvvarmestyring i private hjemEAN: 5708525455699

Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat til gulvvarmestyring. Inkluderer telestat med adapter. Batteridrift i op til 1 år og 100m rækkevidde. Læs mere

Pris fra 643 krtil 937,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 294,5 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 641 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 643 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 Trådløs rumtermostat og telestat
643 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat og telestat, hvid
649 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat og telestat, hvid
679 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat og telestat, hvid
709 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AHC9000 RUM & TELESTAT TRÅDLØS
717,85 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm
778 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ahc9000 rum & telestat trådløs
800 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v
937,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK643 kr682 krKøb
2CompletVVS649 kr649 krKøb
3LavprisVVS679 kr679 krKøb
4BilligVVS DK709 kr709 krKøb
5EL-GROSSISTEN717,85 kr717,85 krKøb
6Elvvs.dk778 kr778 krKøb
7MaintainIt800 kr800 krKøb
8vvsfittings.dk937,5 kr937,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin AHC 9000 Trådløs Rumtermostat

Wavin

Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat til gulvvarmestyring. Inkluderer telestat med adapter. Batteridrift i op til 1 år og 100m rækkevidde.

• rumtermostat
• gulvvarmetermostat
• trådløs termostat
• wavin termostat
• ahc9000
• gulvvarme styring
• Gulvvarmestyring i private hjem
• Trådløs installation

Beskrivelse

Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat er designet til præcis temperaturstyring af gulvvarmesystemer. Termostaten har et indbygget display der viser aktuel temperatur, og den ønskede temperatur indstilles nemt på den store drejeknap. Systemet inkluderer en 24V telestat med adapter til Wavin fordelerrør, og kommunikerer trådløst med AHC 9000 styreenheden op til 100 meter væk. Termostaten drives af 2 stk. AA batterier der holder op til et år, og kan operere i temperaturer fra -10° til 60°C. Termostaten har flere avancerede funktioner inkluderende frostsikrings niveau og forskellige indstillingsmuligheder. Den er kompatibel med hele Wavin AHC 9000 gulvvarmesystemet og leveres klar til installation med alle nødvendige komponenter.

Specifikationer

serie:AHC 9000
mærke:Wavin
batterityp:2 stk AA 1,5V alkaline batteri
inkluderet:24V telestat med adapter
typenummer:0695035, 695035
varenummer:466331324
kommunikation:Trådløs
batterilevetid:Ca. 1 år
kompatibilitet:Wavin AHC 9000 styreenhed
driftstemperatur:-10° til 60°C (lav fugtighed)
installationstype:Trådløs gulvvarme termostat
traadløs_rækkevidde:Op til 100 meter (i fri luft)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder batterierne?

Termostaten drives af 2 stk. AA batterier som typisk holder ca. 1 år ved normal brug.

Hvor langt kan termostaten kommunikere med styreenheden?

Den trådløse kommunikation fungerer op til 100 meter i fri luft. Indendørs kan rækkevidde være mindre afhængigt af byggekonstruktion.

Er termostaten kompatibel med andre gulvvarmesystemer?

Termostaten er specifikt designet til Wavin AHC 9000 styreenheden og fungerer ikke med andre systemer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v

PriceData har fulgt prisen på Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v i 131 dage. Laveste pris i perioden er 629 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 643 kr.

Den nuværende pris på 643 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Wavin AHC 9000.Trådløs rumtermostat Inkl. VA50 telestat M30x1,5 mm. 24v de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026643 kr6 kr (1%)
1. jun. 2026649 kr5 kr (1%)
30. maj 2026644 kr1 kr (0%)
29. maj 2026643 kr1 kr (0%)
21. maj 2026644 kr1 kr (0%)
14. maj 2026643 kr1 kr (0%)
13. maj 2026644 kr1 kr (0%)
6. maj 2026643 kr1 kr (0%)
5. maj 2026644 kr1 kr (0%)
1. maj 2026643 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret