Gå til hovedindhold

Roth Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe

RothSanitetDøgnurEnfamiliehuse med brugsvandEAN: 4250025118983

ROTH Vortex 155 BWO-Z-OT cirkulationspumpe med døgnur og 1/2" gevind. Optimal til cirkulation af varmt brugsvand i enfamiliehuse med energibesparelse. Læs mere

Pris fra 2.479 krtil 3.100 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 621 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2479 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe
2.479 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Vortex 155 BWO-Z-OT med ½ muff Vortex 155 BWO-Z-OT med ½ muffe
2.487 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Pumpe vortex 155 BWO-Z-OT 1/2" MF/døgnur
2.554 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Vortex 155 BWO-Z-OT Cirkulationspumpe med Dgnur, 1/2"
2.563 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Vortex 155 BWO-Z-OT med ½ muff
2.599 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2'' muffe
3.100 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.479 kr2.479 krKøb
2Elvvs.dk2.487 kr2.487 krKøb
3Proshop DK2.554 kr2.554 krKøb
4WATTOO.DK2.563 kr2.563 krKøb
5CompletVVS2.599 kr2.599 krKøb
6vvsfittings.dk3.100 kr3.100 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ROTH Vortex 155 BWO-Z-OT cirkulationspumpe

Roth

ROTH Vortex 155 BWO-Z-OT cirkulationspumpe med døgnur og 1/2" gevind. Optimal til cirkulation af varmt brugsvand i enfamiliehuse med energibesparelse.

• cirkulationspumpe
• brugsvandspumpe
• vortex pumpe
• døgnur pumpe
• varmtvandspumpe
• Enfamiliehuse med brugsvand
• Døgnur

Beskrivelse

ROTH Vortex 155 BWO-Z-OT er en professionel cirkulationspumpe udviklet specielt til effektiv cirkulation af varmt brugsvand i enfamiliehuse. Pumpen er udstyret med et intelligent døgnur, der giver dig fuld kontrol over driftstiderne og dermed betydelige energibesparelser. Med 24 timers urfunktion og indstilling ned til 30 minutter kan du tilpasse pumpens drift til dit forbrugsmønster. Konstruktionen i messing og rustfrit stål sikrer lang levetid og pålidelighed, mens 1/2" indvendig gevind gør installationen nem. Pumpen kan håndtere vandtemperaturer op til 95°C og driftstryk på 10 bar, hvilket gør den velegnet til alle typer brugsvandsinstallationer.

Specifikationer

ean:4250025118983
type:Cirkulationspumpe
model:Vortex 155 BWO-Z-OT
vægt:980 gram
bredde:12,5 cm
højde:9,5 cm
mærke:ROTH
døgnur:24 timer, ned til 30 min indstilling
længde:19,5 cm
materiale:Messing og rustfrit stål
termostat:Nej
varenummer:380863034
tilslutning:1/2 tommer indvendig gevind
max_driftstryk:10 bar (1MPa)
max_vandtemperatur:95°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på konstant drift og urdrift?

Urdrift giver mulighed for at indstille pumpen til kun at køre i bestemte tidsrum, hvilket sparer energi. Konstant drift holder pumpen kørende hele tiden.

Kan pumpen håndtere høje vandtemperaturer?

Ja, ROTH Vortex 155 BWO-Z-OT kan håndtere vandtemperaturer op til 95°C og driftstryk på 10 bar.

Hvor nem er installationen?

Installationen er nem takket være 1/2" indvendig gevind og den kompakte konstruktion. Pumpen passer til standard VVS-installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe

PriceData har fulgt prisen på Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.462 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.597 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.548 kr.

Den nuværende pris på 2.479 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Vortex 155 BWO-Z-OT m. 1/2muff - Vortex 155 BWO-Z-OT med 1/2 muffe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20262.479 kr75 kr (3%)
5. maj 20262.554 kr75 kr (3%)
30. apr. 20262.479 kr75 kr (3%)
16. apr. 20262.554 kr9 kr (0%)
8. apr. 20262.545 kr1 kr (0%)
7. feb. 20262.544 kr9 kr (0%)
6. feb. 20262.553 kr9 kr (0%)
1. jan. 20262.544 kr9 kr (0%)
31. dec. 20252.553 kr44 kr (2%)
22. dec. 20252.597 kr34 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret