Gå til hovedindhold

Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom

VolaSanitetPremium dansk kvalitetReservedel til håndvaskarmaturerEAN: 5705237363168

Premium Vola luftblander med kromhylster til håndvaskarmaturer. 16mm diameter med 5L/min flow, inkluderer luftblander og O-ring komponenter. Læs mere

Pris fra 200 krtil 393,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 193,75 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 195 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 200 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vola vr17l5k hylster krom
200 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vola luftblander med hylster til håndvaskarmatur i krom
200 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vola Hylster med luftblander & O-ring HV
203 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Vola hylster med luftblander til HV1, krom
209 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Vola komplet perlator til HV1+HV3 krom - VR17L5K
221 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom
229 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Vola Hylster med luftblander & O-ring HV
231,76 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Vola Hylster med luftindblander Håndvask 5 LTR krom
260,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Vola hylster med luftindblander krom 5L
393,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK200 kr239 krKøb
2LavprisVVS200 kr200 krKøb
3CS MEGASTORE DK203 kr242 krKøb
4CompletVVS209 kr209 krKøb
5Elvvs.dk221 kr221 krKøb
6BilligVVS DK229 kr229 krKøb
7EL-GROSSISTEN231,76 kr231,76 krKøb
8VVS.dk260,75 kr260,75 krKøb
9vvsfittings.dk393,75 kr393,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Vola VR17L5K Luftblander Hylster Krom 16mm

Vola

Premium Vola luftblander med kromhylster til håndvaskarmaturer. 16mm diameter med 5L/min flow, inkluderer luftblander og O-ring komponenter.

• luftblander
• perlator
• armaturreservedel
• Vola reservedel
• håndvaskarmatur
• kromhylster
• vandbesparende
• VR17L5K
• Reservedel til håndvaskarmaturer
• Premium dansk kvalitet

Beskrivelse

Vola VR17L5K er en premium luftblander med kromhylster designet specifikt til Vola HV1 og HV3 håndvaskarmaturer. Med sin præcise 16mm diameter og optimale 5L/min flow sikrer den perfekt vandstrøm og luftindblanding. Komplet sæt inkluderer plastluftblander, krombelagt hylster og tætningsring. Vigtig bemærkning: må kun bruges til håndvaskarmaturer - ikke køkkenarmaturer. Vola's skandinaviske designtradition kombineret med dansk ingeniørpræcision sikrer lang levetid og vedligeholdelsesfri drift. Ideel til badeværelsesskift og armaturvedligeholdelse.

Specifikationer

Diameter:16 mm
Flow rate:5 liter/min
Anvendelse:Kun håndvaskarmaturer
Inkluderer:Hylster, luftblander, O-ring
Kompatibilitet:Vola HV1 og HV3
Materiale hylster:Krom
Materiale luftblander:Plast

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Kan denne luftblander bruges til køkkenarmaturer?

Nej, VR17L5K må kun bruges til Vola HV1 og HV3 håndvaskarmaturer. Til køkkenarmaturer skal der bruges en anden model.

Hvilke komponenter følger med?

Komplet sæt inkluderer kromhylster, plastluftblander og O-ring - alt hvad der skal til for installation.

Hvordan ved jeg om den passer til mit armatur?

VR17L5K passer til Vola HV1 og HV3 håndvaskarmaturer med 16mm diameter. Check dit armaturs modelnummer.

Hvad er fordelen ved luftindblanding?

Luftindblanding giver blødere vandstrøm, reducerer vandspild og skaber komfortabel brugeroplevelse samtidig med at flow bibeholdes.

Er installation kompliceret?

Installation er ligetil - skru den gamle luftblander ud og sæt den nye ind. Husk at lukke for vandet først.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom

PriceData har fulgt prisen på Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom i 158 dage. Laveste pris i perioden er 187 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 197 kr.

Den nuværende pris på 200 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Vola hylster m/luftindblander komplet, 5L t/håndvaskarmatur, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026200 kr3 kr (1%)
20. maj 2026203 kr1 kr (0%)
19. maj 2026202 kr1 kr (0%)
13. maj 2026201 kr1 kr (0%)
8. maj 2026202 kr1 kr (0%)
5. maj 2026203 kr1 kr (0%)
2. maj 2026202 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026201 kr1 kr (1%)
29. apr. 2026200 kr1 kr (1%)
20. apr. 2026199 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret