Gå til hovedindhold

Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber

ViegaSanitetEAN: 4015211101060
Pris fra 6 krtil 23 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 17 kr (74% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5,77 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Loddereduktionsstykke, 15 x 12 mm
Loddereduktionsstykke, 15 x 12 mm billede

Produktinformation

Lodde reduktionsstykke i kobber med muffe og nippel.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Farve: copper
Størrelse: 15x12
EAN: 4015211101060
Varenr.: 042243166
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lodde reduktionsstykke np/mf 15x12
6,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Loddereduktionsstykke, 15 x 12 mm
Loddereduktionsstykke, 15 x 12 mm billede

Produktinformation

Kobberrør og loddefittings anvendes bl.a. til brugsvand og central- eller fjernvarmesystemer. Kobberrør og loddefittings er fremstillet af ubehandlet kobber. Der findes både bløde og hårde kobberrør. De bløde er meget fleksible og kan nemt bukkes efter be...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Farve: copper
Størrelse: 15x12
EAN: 4015211101060
Varenr.: 042243166
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Loddereduktionsstykke, 15 x 12 mm
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
15 x 12 mm Lodde reduktion nippel/muffe
7,11 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Lodde ansatsnippel, 15 x 12 mm
7,4 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber
23 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber
23 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS6 kr6 krKøb
2MaintainIt6,25 kr6,25 krKøb
3BilligVVS DK7 kr7 krKøb
4CompletVVS7 kr7 krKøb
5EL-GROSSISTEN7,11 kr7,11 krKøb
6WATTOO.DK7,4 kr7,4 krKøb
7CS MEGASTORE DK23 kr62 krKøb
8Proshop DK23 kr62 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber

PriceData har fulgt prisen på Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber i 176 dage. Laveste pris i perioden er 5,53 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 6,22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6 kr.

Den nuværende pris på 6 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Viega reduktion nippel/muffe 15a x 12 mm kobber de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20266 kr
16. maj 20266,22 kr
25. apr. 20266 kr
14. apr. 20265,77 kr
13. apr. 20265,98 kr
21. mar. 20265,77 kr
11. mar. 20265,98 kr
10. mar. 20266 kr
6. mar. 20265,98 kr
5. mar. 20266 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret