Gå til hovedindhold

Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml

VersaceParfume og eau de cologneIkonisk turkis flaskeRomantiske dates og særlige begivenhederEAN: 8011003809196

Versace Eros Pour Homme EDT 30ml er en maskulin og forførende duft med noter af mint, citron, tonkabønne og vanilje - skabt til den passionerede mand. Læs mere

Pris fra 280 krtil 495 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 215 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 252 kr 14. maj

Sammenlign priser på Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 280 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VERSACE Eros Eau de Toilette 30 ml.
280 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Versace Eros Edt 30ml
-22%294 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Versace - Eros - 30 ml - Edt
-40%294,95 kr
Før 495 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Versace Eros Pour Homme EDT spray, 30 ml.
-31%303 kr
Før 440 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Versace Eros Eau de Toilette - 30 ml
349 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Versace Eros Pour Homme EdT (30ml)
-26%377 kr
Før 510 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Versace Eros Eau De Toilette 30ml
-5%377 kr
Før 397 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Versace Eros Pour Homme Eau De Toilette 30 ml
470 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml
495 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK280 kr319 krKøb
2Teknikproffset DK294 kr343 krKøb
3BilligParfume.dk294,95 kr294,95 krKøb
4Brandshop303 kr303 krKøb
5NordicFeel DK349 kr349 krKøb
6Bangerhead DK377 kr377 krKøb
7Cocopanda DK377 kr377 krKøb
8EauDeParfum.dk470 kr470 krKøb
9Lyko DK495 kr495 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Versace Eros Pour Homme Eau De Toilette 30ml

Versace

Versace Eros Pour Homme EDT 30ml er en maskulin og forførende duft med noter af mint, citron, tonkabønne og vanilje - skabt til den passionerede mand.

• Romantiske dates og særlige begivenheder
• Ikonisk turkis flaske

Beskrivelse

Versace Eros Pour Homme er en kraftfuld og maskulin eau de toilette opkaldt efter den græske kærlighedsgud Eros. Duften åbner med energiske topnoter af italiensk citron, mint og grønne æbler, der giver en frisk og livlig start. Hjertet består af sensuelle noter af tonkabønner, rav og geranium, som skaber en sofistikeret og maskulin karakter. Basnoterne af cedertræ, vetiver, egetræs mos og vanilje efterlader en varm og dragende effekt på huden. Denne duft er perfekt til den moderne mand, der ønsker at udtrykke sin individualitet og charme. Med sin turkise flaske og luksuriøse Versace design er Eros Pour Homme et statement om passion, skønhed og begær.

Specifikationer

Type:Eau de Toilette
Sillage:Moderat til kraftig
Topnoter:Mint, italiensk citron, grønne æbler
Basenoter:Cedertræ, vetiver, egetræs mos, vanilje
Holdbarhed:6-8 timer
Størrelse:30ml
Duftfamilie:Orientalsk fougère
Hjertenoter:Tonkabønner, rav, geranium

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Versace Eros Pour Homme på huden?

Versace Eros Pour Homme EDT holder typisk 6-8 timer på huden, afhængigt af hudtype og påføring. For bedste holdbarhed anbefales påføring på fugtig hud efter bad.

Hvilken anledning passer denne duft til?

Eros Pour Homme er perfekt til aftenbrug, særlige begivenheder og romantiske dates. Den kraftige og sensuelle karakter gør den ideel til social sammenhænge og når du vil gøre indtryk.

Er 30ml størrelsen praktisk til rejser?

Ja, 30ml flasken er perfekt til rejser da den overholder flyselskabernes regler for håndbagage. Den kompakte størrelse gør den nem at have med i taskerne.

Hvad er forskellen på EDT og EDP versionen?

EDT (Eau de Toilette) versionen har 5-15% duftolier og er lettere og friskere end EDP versionen. EDT er perfekt til daglig brug og varmere vejr, mens EDP er mere intens og langvarig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 252 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 285 kr.

Den nuværende pris på 280 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Versace Eros Pour Homme Eau de Toilette 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026280 kr17 kr (6%)
30. maj 2026263 kr17 kr (6%)
27. maj 2026280 kr1 kr (0%)
22. maj 2026279 kr1 kr (0%)
21. maj 2026280 kr1 kr (0%)
15. maj 2026279 kr27 kr (11%)
14. maj 2026252 kr29 kr (10%)
13. maj 2026281 kr13 kr (5%)
12. maj 2026268 kr13 kr (5%)
9. maj 2026281 kr13 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret