Gå til hovedindhold

Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301

HultaforsRedskaberEkstrastærk aluminiumProfessionelt byggeriEAN: 7317844143019

Hultafors Vaterpas PV 100 med ekstra stærk aluminiumprofil og 3 præcise libeller. Robust konstruktion med vagelibelle og forstørrelsesglas. Læs mere

Pris fra 612 krtil 964,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 352,75 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 611 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 612 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hultafors vaterpas 1000mm pv100 3 lib
612 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hultafors 100cm PV vaterpas
612 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hultafors 100cm PV vaterpas
649 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hultafors 100 cm ekstra stærk aluminium vaterpas
649 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hultafors ekstra stærk vaterpas i aluminium 100cm
689 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301
760 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Vaterpas 1000 mm m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 404011
787 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hultafors vaterpas "ekstra stærk" aluminium 100 cm
869 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Hultafors Vaterpas 1000 mm med 3 libeller, PV 100
920 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vaterpas extra alu-profil PV 100, 1000 mm og 3 libeller
-15%964,75 kr
Før 1.135 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK612 kr651 krKøb
2LavprisVærktøj612 kr612 krKøb
3LavprisEl649 kr649 krKøb
4LavprisVVS649 kr649 krKøb
5Greenline689 kr689 krKøb
6CS MEGASTORE DK760 kr799 krKøb
7Elvvs.dk787 kr787 krKøb
8BilligVVS DK869 kr869 krKøb
9vvsfittings.dk920 kr920 krKøb
10Globaltools.dk964,75 kr964,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hultafors Vaterpas PV 100 1000mm

Hultafors

Hultafors Vaterpas PV 100 med ekstra stærk aluminiumprofil og 3 præcise libeller. Robust konstruktion med vagelibelle og forstørrelsesglas.

• vaterpas
• libelle
• måleværktøj
• byggeredskab
• hultafors vaterpas
• aluminium vaterpas
• professionelt vaterpas
• Professionelt byggeri
• Ekstrastærk aluminium

Beskrivelse

Hultafors Vaterpas PV 100 er et professionelt måleværktøj med ekstra stærk aluminiumprofil på 59x26mm. Udstyret med slagfaste bloklibeller og vagelibelle med +30% forstørrelsesglas og selvlysende reflektor. Libellens radie på 200mm giver en følsomhed på 10mm/m med tolerance på ±0.5mm/m i normal position. Stødabsorberende endepropper beskytter mod skader og temperatursikre libeller sikrer pålidelige målinger under alle forhold. Idealthammeret til professionelle håndværkere, byggeentreprenører og kræsne gør-det-selv entusiaster der kræver præcision og holdbarhed.

Specifikationer

vægt:0.88 kg/m
profil:59x26 mm aluminium
længde:1000 mm
libeller:3 stk slagfaste bloklibeller
reflektor:Selvlysende
følsomhed:10 mm/m
materialer:Ekstra stærk aluminium
endepropper:Stødabsorberende
vagelibelle:Med +30% forstørrelsesglas
libelle_radie:200 mm
tolerance_normal:±0.5 mm/m
temperatursikring:Ja
tolerance_omvendt:±0.75 mm/m

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor præcist er Hultafors PV 100 vaterpasset?

Vaterpasset har en tolerance på ±0.5 mm/m i normal position og ±0.75 mm/m i omvendt position, hvilket gør det meget præcist til professionelt brug.

Hvad betyder de 3 libeller på vaterpasset?

Vaterpasset har to horisontale libeller og en vertikal libelle (vagelibelle), der giver dig mulighed for at måle både vandrette og lodrette overflader præcist.

Er vaterpasset robust nok til byggepladsarbejde?

Ja, det har en ekstra stærk aluminiumprofil, slagfaste libeller, stødabsorberende endepropper og er designet til at modstå hård brug på byggepladser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301

PriceData har fulgt prisen på Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301 i 176 dage. Laveste pris i perioden er 592 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 664 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 618 kr.

Den nuværende pris på 612 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Vaterpas 1000 mm - m/3 libeller, PVP 100, Hultafors 414301 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. apr. 2026612 kr1 kr (0%)
14. mar. 2026611 kr1 kr (0%)
8. mar. 2026612 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026611 kr1 kr (0%)
6. mar. 2026612 kr1 kr (0%)
4. mar. 2026611 kr1 kr (0%)
28. feb. 2026612 kr4 kr (1%)
27. feb. 2026616 kr4 kr (1%)
23. feb. 2026620 kr4 kr (1%)
19. feb. 2026624 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret