Gå til hovedindhold

Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V

VartaBatterierEAN: 4008496317295
Pris fra 10 krtil 32 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 22 kr (69% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Varta V 395 - Batteri SR57 - sølvoxid - 42 mAh
10 kr
Til butik
Varta V 395 - Batteri SR57 - sølvoxid - 42 mAh billede

Produktspecifikationer

Mærke: Varta
Kategori: Andre batterier
Farve: 2
Artikel nr.: 00395 101 401
EAN: 4008496317295
Varenr.: 1297701
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Varta batteri V395 SR57 1-STK
10,1 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Knapcellebatteri - SR927 (395)
15 kr
Til butik
Knapcellebatteri - SR927 (395) billede

Produktinformation

Dette SR927 (395) knapcellebatteri af sølvoxid leverer stabil strøm til armbåndsur, lommeregner og lille elektronik. Det er beregnet til enheder, der bruger denne batteristørrelse. Batteriet leverer en spænding på 1,5 V og har en kapacitet på 42 mAh – det angiver, hvor meget energi batteriet kan levere, før det skal skiftes. Passer til enheder med SR927-størrelse Med dimensioner på 9,5 x 2,7 mm er batteriet beregnet til enheder designet til SR927-formatet. Det passer i batterirummet på armbåndsure, lommeregnere og lille elektronik, der bruger denne størrelse. Batteriet kendes også under betegnelserne D395/399, SP395, 610, SR57, SR57L, SR926, SR927, SR927SW, SR927W, TR927W, 523, 613, SP395, V395, S28, 1162SO, 395, 399 og V399. I pakken: 1 x knapcellebatteri SR927 (395)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kjell
Kategori: Knapcelle-batteri
Artikel nr.: 32495
EAN: 4008496317295
Varenr.: 32495
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V
-59%20 kr
Før 49 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Batteri knappc ur v395 sr57
22,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VARTA Varta batteri v395 sr57 1-stk
24 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Varta V Knapcellebatterier SR57
32 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK10 kr49 krKøb
2WATTOO.DK10,1 kr10,1 krKøb
3Av-Cables DK15 kr15 krKøb
4Teknikproffset DK20 kr69 krKøb
5Globaltools.dk22,5 kr22,5 krKøb
6Proshop DK24 kr63 krKøb
7CompuMail DK32 kr32 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V

PriceData har fulgt prisen på Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V i 163 dage. Laveste pris i perioden er 10 kr (registreret d. 9. februar 2026), højeste er 22,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12 kr.

Den nuværende pris på 10 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Varta SR57 (V395) batteri, 1 stk. blister Sølvoxid-zink-knapcelle, 1,55 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202610 kr1 kr (9%)
1. jun. 202611 kr1 kr (8%)
30. maj 202612 kr1,9 kr (19%)
27. maj 202610,1 kr8,85 kr (47%)
26. maj 202618,95 kr8,85 kr (88%)
23. maj 202610,1 kr8,85 kr (47%)
22. maj 202618,95 kr8,85 kr (88%)
20. maj 202610,1 kr
17. maj 202610 kr1 kr (9%)
13. maj 202611 kr1 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret