Gå til hovedindhold

Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv

VartaBatterierEAN: 4008496746385
Pris fra 20 krtil 143,44 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 123,44 kr (86% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv
-66%20 kr
Før 59 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv billede

Produktinformation

VARTA Energy Lithium møntceller er velegnede til standard elektroniske enheder. Disse knapceller i basislinjen leverer pålidelig energi og giver god værdi for pengene. Perfekt til forskellige applikationer som fjernbetjeninger, vægte, medicinsk udstyr og mange flere små enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Varta
Kategori: Knapcelle
EAN: 4008496746385
Varenr.: C08281
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VARTA Varta lithiumbatteri - CR2016 - 2-pak
27 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Varta Lithium Cell - CR2016 - 2pk.
29,95 kr
Til butik
Varta Lithium Cell - CR2016 - 2pk. billede

Produktinformation

CR2016-batteriet, en komponent i lithium-knapcellekategorien, spiller en afgørende rolle i driften af diverse småelektronik. Dette batteri, som er udstyret med en nominel spænding på 3 volt, er skræddersyet til effektivt at drive enheder, der kræver en ko...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Varta
Kategori: Knapcelle batterier
EAN: 4008496746385
Varenr.: 171188
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Varta lithium batterier CR2016 - 2-pak
29,95 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Varta Professional Knapcellebatterier CR2016
34 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
CR2016 3V Lithium Knapcelle batteri 2-pak
-20%39 kr
Før 49 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Batteri Varta Cr2016 2 stk
47,44 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Batteri Varta Electronic CR2016 2stk/pak
143,44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK20 kr69 krKøb
2Proshop DK27 kr66 krKøb
3Globaltools.dk29,95 kr29,95 krKøb
4Homeshop DK29,95 kr29,95 krKøb
5CompuMail DK34 kr34 krKøb
6Estore DK39 kr39 krKøb
7Hertels Boresko47,44 kr47,44 krKøb
8Nova Nordic A/S143,44 kr143,44 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv

PriceData har fulgt prisen på Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv i 172 dage. Laveste pris i perioden er 18,95 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 29 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 23 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Varta Lithium knapcellebatteri CR2016 | 3 V DC | 87 mAh | 2-Blister | Sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 202620 kr7 kr (26%)
13. feb. 202627 kr7,05 kr (35%)
20. jan. 202619,95 kr1 kr (5%)
19. jan. 202618,95 kr1 kr (5%)
8. jan. 202619,95 kr6,05 kr (23%)
30. dec. 202526 kr3 kr (10%)
20. dec. 202529 kr9,05 kr (45%)
13. dec. 202519,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret