Gå til hovedindhold

Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi

LumieHjem og haveNaturlig lyssimuleringBedre søvnkvalitet og døgnrytmeEAN: 5060006628832

Lumie Bodyclock Glow simulerer naturlig solopgang og solnedgang. Vågn op til lys i stedet for larm og få bedre døgnrytme med 10 beroligende naturlyde. Læs mere

Pris fra 999 krtil 1.422 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 423 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 790 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dansk Lysterapi
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi
999 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lumie Bodyclock Glow daggryssimulator
1.099 kr
Til butik
Gå til Dealicious Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Lumie Bodyclock Glow 150 Wake-Up Light med Alarm
1.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lumie Bodyclock Glow daggryssimulator
1.419 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lumie Bodyclock Glow daggryssimulator
1.422 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Lumie Bodyclock Glow daggryssimulator
1.422 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dansk Lysterapi999 kr999 krKøb
2Greenline1.099 kr1.099 krKøb
3Dealicious Danmark1.199 kr1.199 krKøb
4BilligVVS DK1.419 kr1.419 krKøb
5LampeGuru.dk1.422 kr1.422 krKøb
6LavprisEl1.422 kr1.422 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lumie Bodyclock Glow

Lumie

Lumie Bodyclock Glow simulerer naturlig solopgang og solnedgang. Vågn op til lys i stedet for larm og få bedre døgnrytme med 10 beroligende naturlyde.

• wake-up lampe
• vækkeur med lys
• daggryssimulator
• lysterapi
• lumie vækkeur
• morgenlys
• solopgangslampe
• lyssimulator
• Bedre søvnkvalitet og døgnrytme
• Naturlig lyssimulering

Beskrivelse

Lumie Bodyclock Glow er en avanceret wake-up lampe, der revolutionerer din morgenrutine med naturlig lyssimulering. Lampen efterligner en ægte solopgang over 20-45 minutter og vækker dig blidt med gradvist stigende lys i naturlige farver. Med 10 forskellige naturlyde som fuglekvidder, tordenvejr og bølger kan du tilpasse både søvn- og vækningsoplevelsen. Bodyclock Glow hjælper med at regulere din døgnrytme, forbedre humør og øge energiniveauet gennem dagen. Produktet fungerer også som solnedgangssimulator og natlampe med dæmpbar display, perfekt til dem der ønsker en naturlig tilgang til bedre søvnkvalitet.

Specifikationer

vægt:0,565 kg
snooze:Ja
display:Lysfølsomt, dæmpes automatisk
garanti:3 år
materiale:Plast
naturlyde:10 forskellige - fugle, tordenvejr, bølger mv
dimensioner:H16 x B19 x D12 cm
lysteknologi:LED med varm hvid, orange og rød
certificering:Medicinsk udstyr Klasse 1
strømforbrug:Lavt watt LED
backup_batteri:Ja
solopgangsvarighed:20, 30 eller 45 minutter
solnedgangsvarighed:20, 30 eller 45 minutter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid tager solopgangen?

Du kan vælge mellem 20, 30 eller 45 minutters solopgang, hvor lyset gradvist øges til dit vækningstidspunkt.

Kan lampen også hjælpe med at falde i søvn?

Ja, Bodyclock Glow har en solnedgangsfunktion der dæmper lyset over 20-45 minutter for at hjælpe dig til at falde i søvn naturligt.

Hvilke lyde kan jeg vælge imellem?

Der er 10 forskellige naturlyde som fuglekvidder, tordenvejr, bølger, geder og andre beroligende lyde til både søvn og vækning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi

PriceData har fulgt prisen på Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi i 181 dage. Laveste pris i perioden er 774 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 841 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er 19% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Vækkeur med lys - Lumie - Bodyclock Glow - Dansk Lysterapi de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026999 kr40 kr (4%)
29. mar. 2026959 kr131 kr (16%)
11. mar. 2026828 kr38 kr (5%)
10. mar. 2026790 kr16 kr (2%)
27. feb. 2026774 kr16 kr (2%)
14. feb. 2026790 kr16 kr (2%)
12. feb. 2026774 kr30 kr (4%)
11. feb. 2026804 kr39 kr (5%)
8. feb. 2026843 kr39 kr (4%)
5. feb. 2026882 kr39 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret