Gå til hovedindhold

Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min

MakitaRedskaberEAN: 0088381682060
Pris fra 3.015 krtil 9.499 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 6.484 kr (68% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.983 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3015 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita SG1251J - Vægforfølger - 1400 W - 125 mm
3.015 kr
Til butik
Makita SG1251J - Vægforfølger - 1400 W - 125 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Rillefræser
Farve: 4
Artikel nr.: SG1251J
EAN: 0088381682060
Varenr.: 1195944
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita SG1251J Murrilleskærer, 1400 W, 125 mm
3.053 kr
Til butik
Makita SG1251J Murrilleskærer, 1400 W, 125 mm billede

Produktinformation

Støvfri og præcise snit i beton og mursten Murrilleskærer 1.400W med konstantelektronik, som skærer præcise riller i beton og mursten. To diamantklinger er monteret parallel. Den maksimale skæredybde er 30 mm, med en justerbar bredde mellem 6 og 30 mm. Klinge medfølger.

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: SG1251J
EAN: 0088381682060
Varenr.: 2587304
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita SG1251J Vægforfølger 1400W
3.088 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vægfræser Makita SG1251J 1.400 W, 125 mm (uden kabel)
3.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vægfræser Makita SG1251J 1.400 W, 125 mm (uden kabel)
3.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita SG1251J Vægforfølger 1400W
3.949 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Murrilleskærer 125mm - SG1251J
9.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.015 kr3.015 krKøb
2Proshop DK3.053 kr3.053 krKøb
3CompuMail DK3.088 kr3.088 krKøb
4Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
5Vivas DK3.619 kr3.688 krKøb
6Ultrashop3.949 kr3.949 krKøb
7Homeshop DK9.499 kr9.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min

PriceData har fulgt prisen på Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min i 173 dage. Laveste pris i perioden er 2.747 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 3.131 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.019 kr.

Den nuværende pris på 3.015 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Vægfræser Makita SG1251J 12,5 cm 1.400 W - 10.000 o/min de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.015 kr73 kr (2%)
29. apr. 20263.088 kr43 kr (1%)
26. apr. 20263.131 kr4 kr (0%)
25. apr. 20263.127 kr4 kr (0%)
24. apr. 20263.131 kr13 kr (0%)
9. apr. 20263.118 kr130 kr (4%)
15. mar. 20262.988 kr1 kr (0%)
14. mar. 20262.987 kr1 kr (0%)
12. mar. 20262.988 kr5 kr (0%)
11. mar. 20262.983 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret