Gå til hovedindhold

UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag

CyberpowerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4712856274868
Pris fra 930 krtil 1.099 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 169 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 879 kr 25. apr.

Sammenlign priser på UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 930 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CyberPower Value Pro VP1000ELCD-FR UPS 550Watt 1000VA
930 kr
Til butik
CyberPower Value Pro VP1000ELCD-FR UPS 550Watt 1000VA billede

Produktinformation

CyberPower Value Pro VP1000ELCD-FR - UPS - AC 230 V - 550 watt - 1000 VA - 1-faset - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 4 - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VP1000ELCD-FR
EAN: 4712856274868
Varenr.: 996063999
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CyberPower VP1000ELCD-FR - 1000VA/550W - UPS
1.069 kr
Til butik
CyberPower VP1000ELCD-FR - 1000VA/550W - UPS billede

Produktinformation

CyberPower VP1000ELCD-FR er en line-interaktiv UPS designet til at levere pålidelig batteribackup og beskytte hjemme- og kontorudstyr mod almindelige strømrelaterede hændelser. 1000VA / 550W kapacitet understøtter kontor-pc'er og andre elektroniske enheder under strømproblemer. Beskyttelse mod overspænding, spændingsspidser og brownout hjælper med at beskytte tilsluttet udstyr mod strømhændelser. Automatisk spændingsregulering (AVR) opretholder sikre spændingsniveauer for tilsluttede enheder uden at skifte til batteri. Multifunktionelt LCD-statusdisplay giver tydelige aflæsninger af strøm- og batteritilstand for hurtige tjek. GreenPower UPS Technology forbedrer driftseffektiviteten for at hjælpe med at minimere energiforbruget. Højhastigheds Ethernet-datalinjebeskyttelse beskytter netværks- og kommunikationsudstyr og understøtter dataoverførsel op til 1Gbps. Med USB- og seriel tilslutning samt kompatibilitet med PowerPanel Power Management Software muliggør VP1000ELCD-FR overvågning og konfiguration i realtid for daglig strømkontinuitet. Advarsel: Franske Type-E strømstik.

Produktspecifikationer

Mærke: CyberPower
Kategori: UPS
Artikel nr.: VP1000ELCD-FR
EAN: 4712856274868
Varenr.: 2893256
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag
-1%1.079 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag billede

Produktinformation

Stabil strøm med UPS til hjemmekontor og mindre servereCyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR er en Line-Interactive UPS på 1 kVA / 550 W, der holder udstyr kørende ved strømafbrydelser og spændingsudsving. Automatic Voltage Regulation (AVR) udjævner netspændingen, mens den indbyggede LCD-skærm giver overblik over belastning, batteristatus og udgangsspænding. Ideel til pc, NAS, netværksudstyr og små systemer, der kræver en sikker og stabil 230 V forsyning.Funktioner, der giver ro i hverdagenModellen leverer sinusformet udgang, har 4 franske Type E-udtag og støjfiltrering (EMI/RFI) for ren strøm. Ved fuld belastning er den typiske backup-tid 1 minut og 9 minutter ved halv belastning, så du kan gemme arbejde og slukke kontrolleret. Hørbare alarmer advarer om lavt batteri, overbelastning eller fejl, og en praktisk mute-funktion samt tydelige LED-indikatorer gør betjeningen enkel.Topologi: Line-InteractiveUdgangseffekt: 550 WKapacitet: 1 kVAUdgangsfrekvens: 50/60 HzUdgangsspænding (maks.): 230 VIndgangsspænding: 167 – 295 VReaktionstid: 4 msAVR: JaBølgeform: SinusStøjfiltrering: EMI/RFILydniveau: 40 dBOverspændingsbeskyttelse: Ja, 450 JBackup-tid: 1 min (fuld), 9 min (halv)Batteriteknologi: Forseglet blysyre (VRLA)Opladningstid: 8 tSkærm: LCD + LED-indikatorerTilslutninger: 4× Type E, 1× USB 2.0 (Type-B), RS-232, 1× RJ-45 LANKabel længde: 1,5 mFormfaktor: Tower, farve: sortMål (H × B × D): 22,7 × 10 × 26 cmVægt: 6,23 kgDriftstemp.: 0 – 40 °CRelativ fugtighed drift: 0 – 90 %Medfølger: USB-kabel, manual...

Produktspecifikationer

Mærke: Cyberpower
Kategori: UPS
Vægt: 6.74g
EAN: 4712856274868
Varenr.: 1990012
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag
-1%1.099 kr
Før 1.109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK930 kr930 krKøb
2Proshop DK1.069 kr1.069 krKøb
3Boligcenter DK1.079 kr1.079 krKøb
4Vivas DK1.099 kr1.178 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag

PriceData har fulgt prisen på UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag i 175 dage. Laveste pris i perioden er 858 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 1.326 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 966 kr.

Den nuværende pris på 930 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for UPS strømforsyning - CyberPower Tracer III VP1000ELCD-FR, Line-Interactive, 1 kVA / 550 W, 4x franske udtag de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026930 kr1 kr (0%)
30. maj 2026929 kr1 kr (0%)
28. maj 2026930 kr2 kr (0%)
24. maj 2026928 kr32 kr (3%)
23. maj 2026960 kr1 kr (0%)
22. maj 2026959 kr31 kr (3%)
20. maj 2026928 kr1 kr (0%)
17. maj 2026927 kr2 kr (0%)
16. maj 2026929 kr2 kr (0%)
14. maj 2026927 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret