Gå til hovedindhold

Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro

UponorSanitetEAN: 4021598501553
Pris fra 68 krtil 119 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 68 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Uponor alupex nippelmuffe 3/4" - krom
68 kr
Til butik
Uponor alupex nippelmuffe 3/4" - krom billede

Produktinformation

Alupex rør og fittings anvendes bl.a. til gulvvarme-, brugsvand- og radiatorsystemer. Fordelen ved alupex rør med en udvendig aluminiumskappe er, at de er nemme at arbejde med og kan anvendes i både synlige og skjulte installationer. Vi anbefaler, kun at...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: VVS fittings
Farve: chrome
EAN: 4021598501553
Varenr.: 045464606
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MLC komp.nippelmuffe 3/4 - forkromet messing UPONOR
76,64 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Kompressionsnippelmuffe uponor 3/4
87 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor kompressionsnippel/muffe 3/4´´
91 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro
92,69 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor kompressionsnippel/muffe 3/4''
97,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor alupex nippelmuffe 3/4" - krom
109 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Uponor alupex nippelmuffe 3/4" - krom
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS68 kr68 krKøb
2CS MEGASTORE DK76,64 kr115,64 krKøb
3Proshop DK87 kr126 krKøb
4Elvvs.dk91 kr91 krKøb
5EL-GROSSISTEN92,69 kr92,69 krKøb
6vvsfittings.dk97,5 kr97,5 krKøb
7LavprisVVS109 kr109 krKøb
8BilligVVS DK119 kr119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro

PriceData har fulgt prisen på Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro i 182 dage. Laveste pris i perioden er 68 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 86 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 72 kr.

Den nuværende pris på 68 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Uponor Uni-X kompressions-overgang muffe 3/4"MT-3/4"FT Euro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202668 kr1 kr (1%)
27. maj 202669 kr7,64 kr (10%)
26. maj 202676,64 kr7,64 kr (11%)
17. maj 202669 kr7,64 kr (10%)
16. maj 202676,64 kr7,64 kr (11%)
10. maj 202669 kr10,6 kr (13%)
9. maj 202679,6 kr10,6 kr (15%)
18. mar. 202669 kr17 kr (20%)
17. mar. 202686 kr17 kr (25%)
24. jan. 202669 kr4 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret