Gå til hovedindhold

Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2

UponorEludstyrEAN: 4021598113992
Pris fra 153 krtil 280 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 127 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 153 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Preskobling M/nippel 40x1 1/2"
153 kr
Til butik
Preskobling M/nippel 40x1 1/2" billede

Produktinformation

Preskobling med en korrosionsbetandig overflade og preskappe af rustfri stål til brugsvand- og radiatorsystemer. - Stopring, pres-indikator, farvekode, garanteret utæt hvis ikke presset. - Cylindrisk udvendigt gevind iht. EN 10226-1 til pakning. Må kun an...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Diverse varer
EAN: 4021598113992
Varenr.: 845186
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2
155 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor s-press preskobling med nippel 40 mm x 112
155 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor S-Press kobling m/nippel 40-R1 1/2"MT
158,71 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor MLC preskobling med nippel 40 mm x 1.1/2''
280 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk153 kr153 krKøb
2CS MEGASTORE DK155 kr194 krKøb
3Proshop DK155 kr194 krKøb
4EL-GROSSISTEN158,71 kr158,71 krKøb
5vvsfittings.dk280 kr280 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2

PriceData har fulgt prisen på Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 140 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 155 kr.

Den nuværende pris på 153 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Uponor S-Press preskobling muffe/nippel 40 mm x 1 1/2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026153 kr2 kr (1%)
15. apr. 2026155 kr1 kr (1%)
10. mar. 2026156 kr7 kr (5%)
28. feb. 2026149 kr14 kr (9%)
23. feb. 2026163 kr2 kr (1%)
22. feb. 2026165 kr2 kr (1%)
20. feb. 2026163 kr14 kr (9%)
18. feb. 2026149 kr14 kr (9%)
15. feb. 2026163 kr2 kr (1%)
6. feb. 2026165 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret