Gå til hovedindhold

Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm

UponorEludstyrEAN: 4021598114135
Pris fra 238 krtil 348,01 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 110,01 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 234 kr 5. maj

Sammenlign priser på Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 238 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor S-Press prestee 40 x 20 x 40 mm
238 kr
Til butik
Uponor S-Press prestee 40 x 20 x 40 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: UPONOR
Kategori: Alupex rør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 1046916
EAN: 4021598114135
Varenr.: 3528703
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Prestee 40X20X40 mm
238 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm
241 kr
Til butik
Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm billede

Produktinformation

Preskoblinger til gulvvarme-, brugsvand- og radiatorsystemer. Må kun anvendes med Uponor MLCP-rør og med Uponor godkendt presværktøj Reduceret. Forkromet messing, med trykkappe af rustfri stål / aluminium.

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Diverse varer
EAN: 4021598114135
Varenr.: 41026
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor S-Press tee reduceret 40-20-40
348,01 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK238 kr277 krKøb
2Proshop DK238 kr277 krKøb
3Elvvs.dk241 kr241 krKøb
4EL-GROSSISTEN348,01 kr348,01 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm

PriceData har fulgt prisen på Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm i 179 dage. Laveste pris i perioden er 212 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 238 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 226 kr.

Den nuværende pris på 238 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Uponor MLC press t-stykke 40 x 20 x 40 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026238 kr4 kr (2%)
5. maj 2026234 kr4 kr (2%)
7. feb. 2026230 kr4 kr (2%)
13. jan. 2026226 kr4 kr (2%)
6. jan. 2026222 kr1 kr (0%)
21. dec. 2025221 kr9 kr (4%)
20. dec. 2025212 kr9 kr (4%)
4. dec. 2025221 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret