Gå til hovedindhold

Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2

UponorSanitetEAN: 7321500057749
Pris fra 117 krtil 146,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 29,25 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 117 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor Smart Aqua Plus Kobl.dåse Enk. Q&e M7a Ppsu 16-rp1/2"
117 kr
Til butik
Uponor Smart Aqua Plus Kobl.dåse Enk. Q&e M7a Ppsu 16-rp1/2" billede

Produktinformation

Koblingsdåse med vinkel i PPSU til Q&E samling af PEX . Til vandtæt samling med PE-Xa rør og Uponor tomrør i alle vægtyper, i henhold til NT VVS 129

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Koblingsdåser
EAN: 7321500057749
Varenr.: 1370467
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Koblingsdåse uponor pex q&e m7a enkelt 16 mm x 1/2
120 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Uponor Kobl.Ds Enk. Q&E M7A Ppsu 16-1/2"
128 kr
Til butik
Uponor Kobl.Ds Enk. Q&E M7A Ppsu 16-1/2" billede

Produktinformation

Koblingsdåse med Q&E PPSU vinkel, hvid Q&E ring og monteringsskruer. Til vandtæt samling med PE-Xa rør og Uponor tomrør i alle typer vægge. Godkendt i henhold til NT VVS 129. Det unikke og innovative samlingssystem fra Uponor anvender krympeeffekten for a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Plumbing
EAN: 7321500057749
Varenr.: 8015072198978
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2
131 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor Quick & Easy Smart Aqua Plus koblingsdåse, enkelt 16x2,2 mm x 1/2'' M7a. PPSU
146,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk117 kr117 krKøb
2Proshop DK120 kr159 krKøb
3Billigelogvvs.dk128 kr128 krKøb
4CS MEGASTORE DK131 kr170 krKøb
5vvsfittings.dk146,25 kr146,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2

PriceData har fulgt prisen på Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 110 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 120 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 116 kr.

Den nuværende pris på 117 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Uponor kobl.ds enk 16X2,2-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enk. Q&E M7a ppsu 16-rp1/2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026117 kr1 kr (1%)
1. jun. 2026118 kr1 kr (1%)
27. maj 2026117 kr3 kr (3%)
9. maj 2026120 kr1,12 kr (1%)
7. maj 2026118,88 kr
6. maj 2026119 kr
20. apr. 2026118,88 kr2,88 kr (2%)
13. jan. 2026116 kr3 kr (3%)
7. jan. 2026113 kr1 kr (1%)
21. dec. 2025112 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret