Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe

EL-GrossistenSanitetEAN: 6414902314617
Pris fra 1.877 krtil 6.126,25 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 4.249,25 kr (69% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.704 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1877 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor grenrør 45 ° 315/315mm Ultra Rib 2
1.877 kr
Til butik
Uponor grenrør 45 ° 315/315mm Ultra Rib 2 billede

Produktinformation

Grenrør 45 ° 315/315mm Ribbet PP rør

Produktspecifikationer

Kategori: Grenrør 45gr. til Lette rør
EAN: 6414902314617
Varenr.: 223303
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe
1.905 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe
2.489,8 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor grenrør 45° 315/315mm Ultra Rib 2
6.126,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk1.877 kr1.877 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.905 kr1.905 krKøb
3EL-GROSSISTEN2.489,8 kr2.489,8 krKøb
4vvsfittings.dk6.126,25 kr6.126,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe

PriceData har fulgt prisen på Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.704 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.905 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.808 kr.

Den nuværende pris på 1.877 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Uponor Double/Rib2 315 x 315 mm 45 gr. PP-grenrør, u/gummiringe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.877 kr28 kr (1%)
24. maj 20261.905 kr28 kr (1%)
9. maj 20261.877 kr6 kr (0%)
8. maj 20261.871 kr6 kr (0%)
7. maj 20261.877 kr6 kr (0%)
5. maj 20261.871 kr167 kr (10%)
24. apr. 20261.704 kr167 kr (9%)
23. apr. 20261.871 kr167 kr (10%)
24. mar. 20261.704 kr188 kr (10%)
23. mar. 20261.892 kr188 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret