Gå til hovedindhold

Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter

UponorSanitetEAN: 7321500044374
Pris fra 13,94 krtil 19.680 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 19.666,06 kr (100% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13.94 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor pe-PEX Quick & Easy-rør 20 x 2 mm, 480 meter
13,94 kr
Til butik
Uponor pe-PEX Quick & Easy-rør 20 x 2 mm, 480 meter billede

Produktinformation

Uponor pePEX Q&E-rør og Uponor evalPEX-rør til anvendelse i varmesystemer. Kontinuerlig temperatur 70 °C, max. 95 °C kortvarigt. Består af fornettet polyethylen og er forsynet med iltdiffusionsspærre.17 mm: Materialeforbrug 5 m/m2 ved c/c 200 mm. 6 bar. L...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: PEX Gulvvarmerør
EAN: 7321500044374
Varenr.: 37319
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Uponor comfort pipe plus 20x2mmx480m
18,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
UPONOR COMFORT PIPE PLUS 20X2MMX480M - (480 meter)
7.351 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter
7.452 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
480 meter Uponor Comfort Pipe Plus pex rør til gulvvarme, 20 mm
19.149 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
480 meter Uponor Comfort Pipe Plus pex rør til gulvvarme, 20 mm
19.680 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk13,94 kr13,94 krKøb
2MaintainIt18,75 kr18,75 krKøb
3CS MEGASTORE DK7.351 kr7.550 krKøb
4WATTOO.DK7.452 kr7.452 krKøb
5LavprisVVS19.149 kr19.149 krKøb
6BilligVVS DK19.680 kr19.680 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter

PriceData har fulgt prisen på Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter i 176 dage. Laveste pris i perioden er 13,94 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 18,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15 kr.

Den nuværende pris på 13,94 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Uponor Comfort Plus - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 480 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202613,94 kr1,06 kr (7%)
29. maj 202615 kr1,06 kr (8%)
27. maj 202613,94 kr1,64 kr (11%)
25. maj 202615,58 kr3,17 kr (17%)
24. maj 202618,75 kr4,31 kr (30%)
22. maj 202614,44 kr
21. maj 202615 kr
15. maj 202614,44 kr
14. maj 202615 kr
12. maj 202614,44 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret